Google+ Followers

czwartek, 19 czerwca 2014

Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec

Dziś – Jutro – Pojutrze. Dziś – sabotaż, jutro – powstanie, pojutrze – Polska.

Odnalazłam siebie sprzed lat, która podnosi grosik z ziemi, dlatego, że jest tam Polski orzełek. - Weronika Ofierska, licealistka z Gdyni

Miał być cytat z książki i zapewne będzie, być może później, jednak teraz, gdy czytam ją ponownie od początku nasuwa się pewna konkluzja. Wiele osób uprzedziło się do niej ze względu na filmową okładkę, choć jeśli o mnie chodzi zupełnie niepotrzebnie.

To, co jest ważne i bardzo cenne – Kamienie na szaniec Anno Domini 2014 to wydanie wyjątkowo ważne, cenne i piękne w swej formie słowa wprowadzającego. Obszerna sylwetka Autora Aleksandra Kamińskiego, opowieść o rodzicach i rodzinach Rudego, Alka i Zośki i wiele innych, jakże wyjątkowych tematów.
Nie pamiętam, jakie były poprzednie wydania i co zawierały, nie mam punktu odniesienia, wiem jednak, że to wydanie nie tylko warto mieć, ale należy mieć w swojej bibliotece, jeśli choć odrobinę bliskie są nam patriotyczne, powstańcze, harcerskie ideały i świadomość tego, w jakich czasach przyszło żyć Kolumbom rocznik 20. I nie tak ważna jest okładka, jak przesłanie, które ze sobą niosą Kamienie na szaniec.

Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec, Nasza Księgarnia, Warszawa 2014
 
Artur G. Kamiński
Więcej o książce na Lubimyczytac.pl