Google+ Followers

środa, 23 lipca 2014

Literacki spacer: Utwory lekkie, łatwe i przyjemnePo raz kolejny wszystkich Krakusów i nie tylko zapraszamy na literacki spacer! Literacki Kraków znowu odkrywać będziemy już 26 lipca, a motywem przewodnim przechadzki będą utwory lekkie, łatwe i przyjemne. ZBIÓRKA: Mały Rynek, godz. 17.00. Zapraszamy!

Podczas tej edycji zaczytamy się utworami mało docenianymi. Obwódki, powódki, limeryki – te znamy dzięki Wisławie Szymborskiej. A gdzie reszta śmieszności, piosenek, tekstów kabaretowych. Czyż nie z nich słynął Kraków w dobie Młodej Polski? Dotkniemy problemu funkcji ludycznej – czy jest bardzo istotna dla czytelników? Posłuchamy utworów śmiesznych, lekkich, czasem rubasznych. Zaczynamy od Małego Rynku aby pod pretekstem czytanych tekstów odpłynąć w świat nieznanych utworów.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

Wszystko, co najlepsze na krakowskiej scenie artystycznej: www.biurofestiwalowe.pl