Google+ Followers

piątek, 18 lipca 2014

Santana – Corazon

14 grudnia 2013 w Vincetne Fernandez Arena w Guadalajarze, Meksyk, odbył się jedyny i niepowtarzalny koncert, w którym obok Santany, wystąpiły największe gwiazdy muzyki latynoskiej: Chocquibtown (Kolumbia), Gloria Estefan (Kuba), Los Fabulosos Cadillacs (Argentyna), Juanes (Kolumbia), Miguel (Stany Zjednoczone), Niña Pastori (Hiszpania), Samuel Rosa of Skank (Brazylia), Salvador Santana (Stany Zjednoczone), Soledad (Argentyna), Diego Torres (Argentyna). Wybór miejsca koncertu nie był przypadkowy. To w tamtej okolicy dorastał i stawiał pierwsze kroki muzyczne Santana.

6 maja 2014 r. ukazała się nowa płyta Carlosa Santany  - CORAZON. Projekt jest zapisem koncertu z Guadalajara, a jego produkcja zajął się Lester Mendez. Przedsmak tego, co znajdzie się na Corazon, zapowiadają dwa pierwsze single La Flaca feat.. Juanes oraz Saideira feat. Samuel Rosa. Na płycie znajdą się utwory wykonywane podczas koncertu przez zaproszone gwiazdy.

Carlos Santana zadebiutował 40 lat temu, a od ponad dekady jest w czołówce najpopularniejszych i najchętniej słuchanych instrumentalistów. Jego przełomowy album Supernatural zdobył 9 nagród Grammy, w samych Stanach pokrył się 15krotnie platyną, spędził 102 tygodnie na liście albumów Billboard w tym 12 tygodni na miejscu #1.  Na swoim koncie Santana ma ponad 90 milionów sprzedanych płyt.

Muzyczna przystań: Sony Music Poland