Google+ Followers

środa, 23 lipca 2014

Sia - 1000 Forms of Fear

Poniżej kilka wypowiedzi Sia z ostatnich kilku lat:

Jestem na emeryturze.
Nie zależy mi na sukcesie komercyjnym.
Ja i sława nigdy się nie pobierzemy.

A tutaj kilka rzeczy, które Sia rzeczywiście ZROBIŁA w ostatnich latach:

— napisała piosenki dla największych artystów popowych na świecie, w tym: Rihanna (Diamonds), Katy Perry (Double Rainbow), Britney Spears (Perfume), Beyoncé (Pretty Hurts), Kylie Minogue, (Kiss Me Once) oraz Celine Dion (Loved Me Back To Life);
— pracowała z najmodniejszymi artystami wyznaczającymi nowe trendy w muzyce, m.in. z: Angel Haze, Brooke Candy, producent Diplo oraz The Weeknd, z ostatnią dwójką stworzyła hit Elastic Heart, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia;
— gościnie zaśpiewała w przebojach, które napisała dla innych artystów, a usłyszeliśmy ją m.in. w mega hicie Davida Guetta - Titanium, Beautiful Pain Eminema oraz Wild Ones - Flo Rida.


Reasumując, pomimo powyższych deklaracji, Sia jest najbardziej zajętą „emerytowaną” artystką w środowisku muzycznym. Osiągnęła ogromny sukces komercyjny i jest sławna, chociaż za wszelką cenę stara się tego uniknąć. Gwiazda pop, która wcale nie chce być gwiazdą. Bywa obrazoburcza, bezkompromisowa i trochę ekscentryczna. Kiedy w 2013r. zgodziła się udzielić wywiadu dla magazynu Billboard, uparła się, aby do zdjęcia na okładkę pozować w papierowej torbie na głowie.
Jest tak dobra, że kiedy podpisywała kontrakt z wytwórnią RCA Records, poprosiła o zapis zastrzegający, że nie będzie musiała koncertować ani udzielać wywiadów. Nie chce brać udziału w promocji nowej, a wytwórnia przystała na jej warunki. A decyzja ta nikogo nie może dziwić. Pomimo niechęci Sia do bycia w centrum zainteresowania, ta tajemnicza Australijka napisała najwięcej utworów, które odniosły komercyjny sukces w ciągu ostatniego roku - ponad 13 mln sprzedanych egzemplarzy singli! Sia ma także na swoim koncie 4 płyty solowe. Ostatnia – We Are Born ukazała się w 2010r.

Premiera utworu Chandelier, który napisała wspólnie z Gregiem Kurstin (P!nk, Kelly Clarkson, Tegan & Sara), potwierdziła krążące od dłuższego czasu plotki, że Sia Furler na nie wybiera się emeryturę. Wręcz przeciwnie – kończy prace nad nowym krążkiem, który według zapowiedzi usłyszymy jeszcze przed wakacjami! Informacja o premierze singla odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Chandelier szybko stał się #1 pośród najwcześniej wyszukiwanych utworów wśród użytkowników serwisu Twitter!

Tracklista:

1. Chandelier
2. Big Girls Cry
3. Burn the Pages
4. Eye of the Needle
5. Hostage
6. Straight for the Knife
7. Fair Game
8. Elastic Heart with The Weeknd and Diplo (produced by Diplo, co-produced by Greg Kurstin)
9. Free the Animal
10. Fire Meet Gasoline
11. Cellophane
12. Dressed In Black

Muzyczna przystań: Sony Music Poland