Google+ Followers

niedziela, 14 września 2014

Książka tygodnia - Anioł śmierci


Wystartowała 34 Książka tygodnia, szczegóły konkursu dostępne na stronie Kominek
Zapraszam serdecznie i proszę przekazać dalej:

(…) Jednak wyjątkowe nagromadzenie emocji, które pojawia się w trakcie lektury przechodzi nie tylko ludzkie pojęcie w odniesieniu do treści, o której opowiada, ale historia, po którą sięga Lucía Puenzo mówiąc wprost – nie ma sobie równych. I gdyby została wydana pod oryginalnym tytułem nie miałaby być może takiej siły przekazu, jak tytuł zaproponowany przez Wydawnictwo Replika, 'Anioł śmierci'.

Argentyna była jednym z państw Ameryki Południowej, która bez żadnych skrupułów dawała schronienie poszukiwanym w Europie po zakończeniu wojny zbrodniarzom wojennym. I oto gdzieś w Argentynie pojawia się Josef.

Przypadek sprawia, że rusza w podróż po bezdrożach Patagonii z pewną rodziną, która nagle zaczyna go bardzo interesować. W bagnie mieszania ras czyste rasowo i nieskazitelne dzieci stały się jego fascynacją, przede wszystkim dwunastoletnia Lilith, jedyna z całej rodziny, która już od pierwszej chwili obdarzyła go sympatią ewoluującą z czasem coraz mocniej. Dwunastoletnia Lilith i najbardziej poszukiwany zbrodniarz świata, Josef Mengele.


Pełny tekst recenzji dostępny jest tutaj – Anioł śmierci.