Google+ Followers

poniedziałek, 20 października 2014

Książka tygodnia - Kolekcjonerka perfumWystartowała 37 Książka tygodnia, szczegóły konkursu dostępne na stronie Kominek.
Zapraszam serdecznie i proszę przekazać dalej:

(…) I oto pojawia się „Kolekcjonerka perfum” w opowieści zawieszonej pomiędzy dwoma kontynentami, w dużej mierze również pomiędzy trzema miastami. Gdyż to, co zaczęło się w Londynie i dokonało w Paryżu, wcześniej musiało nabrać właściwego kształtu w Nowym Jorku. W pozornie uporządkowane i szczęśliwe życie Grace Munroe wiadomość o spadku wdziera się jak lawina burząca cichy blask poranka. List z kancelarii prawniczej z Paryża wraz z załączonym biletem lotniczym nie budzi wątpliwości, że wydarzyło się coś ważnego. Tylko, co jeśli Grace nigdy nie słyszała o Madame Evie d’Orsey.


Od tego momentu wszystko, co dzieje się obecnie ma istotny wpływ na to, co wydarzyło się w przeszłości. A może to przeszłość ukształtowała teraźniejszość otwierając przy tym wrota przyszłości? Jakkolwiek jest proza Kathleen Tessaro nie pozostawia złudzeń, co do tego, że „Kolekcjonerka perfum” nie jest wypadkiem przy pracy, czy powieścią napisaną w chwili próżnego uniesienia. Wspominałem Pachnidło nie bez powodu – obie książki łączy nie tylko wyjątkowa historia, ale również, a może przede wszystkim świadomość dotykania zapachów w jedyny w swoim rodzaju sposób.
 
Pełny tekst recenzji dostępny jest tutaj – Kolekcjonerka perfum.