Google+ Followers

sobota, 15 listopada 2014

Internetowa cela

Kiedy kurz opada a pożary gasną, spod przymkniętych powiek wyłania się nowy świat. Świat przyćmiony nalotem bólu i utraconych nadziei. Czy w tym świecie, w którym śmierć łączy się z cierpieniem, znajdzie się miejsce na miłość?
Iwona. Kobieta sukcesu. Piękna. Hipnotyzująca. Tajemnicza. Wydawać by się mogło, że w jej idealnym życiu niczego nie brakuje. Kiedy przypadkowo poznaje dwóch mężczyzn, okazuje się, że jej życie wcale takie idealne nie było…
Czy w ramionach przystojnego architekt odnajdzie drogę do bycia kochaną? A może to internetowa znajomość sprawi, że jej życie nabierze innego wymiaru? 

Internetowa cela to magiczna opowieść o miłości rodzącej się na gruzach historii, w otoczeniu przepowiedni i blizn z przeszłości. Tej ukrytej w czułości i planach na przyszłość, tej sekretnej – zamkniętej w czerwonych ustach i skrywanych pragnieniach, oraz tej rodzicielskiej – tkwiącej w niewypowiedzianej tęsknocie i w historii, która nie chcąc być zapomniana, wpływa nie tylko na losy bohaterów, ale zmienia na zawsze obraz całego świata.Tego świata, w którym ból łączy się ze szczęściem a przeszłością z teraźniejszością. Tu wspomnienia nabierają realnych kształtów, a to, co namacalne – legnie w gruzach pod ostrzałem bomb…  

Tekst na przyszłą okładkę: Małgorzata Szymborska 

Powieść napisana live bez żadnego przygotowania przed dwa ostatnie miesiące 2001 roku, którą w rozdziałach chciałbym się z Wami podzielić. Od dłuższego czasu szukam wydawcy, co niestety nie jest takie proste, pomimo wypowiedzi pewnego wydawnictwa - Pana powieść jest lepsza od wielu wydanych przez nas. Jednak mamy bardzo złe doświadczenia w wydawaniu prozy pisanej przez mężczyzn. Podejrzewamy, że w beletrystyce funkcjonujemy przede wszystkim jako wydawca powieści kobiecych. 
Jedno, co ważne, nie jest to opracowanie naukowe, ani praca badawcza, wszystko jest wymysłem autora, więc jeśli w trakcie lektury, coś gdzieś może wydać się zgrzytem to jest to tylko i jedynie fikcja literacka.
Zastanawiam się, jak zostanie przez Was odebrana. Zapraszam do lektury.