Google+ Followers

sobota, 31 stycznia 2015

Patronat medialny - Stulecie Winnych (tom II sagi)

Jest mi niezmiernie miło zaprosić do sięgnięcia po Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, która pojawia się po raz pierwszy pod moim patronatem. Szczegóły konkursu dostępne na stronie Kominek. Nie tak dawno jej pierwsza część, Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli była prezentowana jako Książka tygodnia: 

(...) Wybuch wojny sprawia, że Winni, choć niewinni tego, co dzieje się wokół nich walczą wszędzie tam, gdzie rzuci ich los, Kasia i Basia dorastają pod okiem mamy, cioci, ale też przy wsparciu dziadka Stanisława i prababci Broni. Bo to ona przez lata była opoką, na której ród Winnych rósł w siłę i starał się żyć w jedności. Nie bez znaczenia jest też pojawienie się małej Ewy, Michała, Ryszarda i wielu innych zupełnie nowych postaci. 

(...) 

Z wyjątkową przyjemnością przekręcałem kolejne karty tej książki. Ci, którzy walczyli dla wolnej Polski, która choć skończyła się wojna wciąż nie była wolna. Autorka doskonale oddała nastrój rodzącego się „nowego” państwa pod czujnym okiem czerwonego sojusznika, okres przemian w trakcie, których konsekwentnie zabijano i głębiono wszystko to, czego nie udało się zniszczyć i zniweczyć niemieckiemu okupantowi. 

Pełny tekst recenzji dostępny jest tutaj – Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli.