Google+ Followers

wtorek, 21 kwietnia 2015

Pachnące nowością

W ten oto sposób pojawia się nowa trzydziesta szufladka nosząca zaszczytną nazwę - Pachnące nowością
Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie pierwszej propozycje Wydawnictwa Albatros Andrzej Kuryłowicz.

GÓRA BEZPRAWIA
John Grisham

tytuł oryginału: GRAY MOUNTAIN
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
liczba stron: 480
ISBN: 978-83-7885-598-9 / 978-83-7985-577-3
oprawa: miękka ze skrzydełkami / twarda
cena: 39,00 / 44,90 zł

data wydania: 13 maja 2015


Nowa powieść niekwestionowanego mistrza gatunku thrillera prawniczego – Johna Grishama.
Samantha Kofer, młoda prawniczka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę. Aby nie stracić ubezpieczenia społecznego podejmuje bezpłatną pracę w Górskiej Klinice Pomocy Prawnej, gdzie służy pomocą biednym mieszkańcom tamtejszego zagłębia węglowego. Samantha, wyrwana z korporacyjnego środowiska prawniczego, po raz pierwszy w swej zawodowej karierze styka się ze zwykłymi ludźmi i ich problemami. W prowincjonalnym sądzie stanie w obronie górników, którym nieuczciwe kopalnie odmawiają należnych im świadczeń. Nieopatrznie Samantha rozpęta kampanię przeciwko wielkim firmom węglowym. Przeciwstawienie się potentatom okaże się znacznie trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż wydawało się na początku. Tym bardziej, że Brady, jak każde prowincjonalne małe miasteczko, skrywa wielkie sekrety.


KARTAGIŃSKIE OSTRZE (Książka pod Patronatem)
Wojciech Dutka

literatura polska/proza historyczna
liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7885-571-2
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 34,90


data wydania: 8 maja 2015

Młody Grek z Koryntu, Polibiusz, zostaje sprzedany na targu niewolników w Tarencie, greckim mieście na południu Italii okupowanym przez Rzymian. Trafia do domu kupca Hiperbolosa, podwójnego szpiega, który spiskuje z kartagińskim wysłannikiem Dagonem. Celem spisku jest pomoc w ucieczce kartagińskiego generała Hannibala na Bliski Wschód.
Tymczasem w  Rzymie dwa potężne ugrupowania, konserwatywne skupione wokół Katona i liberalne konsula Scypiona Afrykańskiego zajadle walczą o władzę i prowadzą tajną grę, w której stawką jest nowa wojna z Kartaginą oraz jej sprzymierzeńcami, Macedonią i Syrią. Rzymianie wysyłają do Kartaginy poselstwo, na czele którego stoi rządny władzy pretor etruskiego pochodzenia Marek Aquila.
Plany Rzymian może pokrzyżować ostatni etruski lukomon, Lars Arnth, przyjaciel Hannibala, który przeczuwając swój koniec pragnie odszukać swojego następcę. Może być nim tylko człowiek, który przeżył uderzenie pioruna. Czyżby miał nim być młody gladiator, którego wieszcz widzi w swoich snach?


W SIECI
Thomas Pynchon

tytuł oryginału: BLEEDING EDGE
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Tomasz Wyżyński
liczba stron: 528
ISBN: 978-83-7885-592-7
oprawa: twarda
cena: 36,00


data wydania: 13 maja 2015

Kryminał osnuty wokół wątku zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.
Maxine Tarnow, mieszkanka Nowego Jorku, odkrywa, że miliarder Gabriel Ice wspiera finansowo islamskich terrorystów. Tymczasem jej przyjaciele, opracowują aplikację, która pozwala na eksplorację ukrytych stron www, niedostępnych dla standardowych wyszukiwarek. Okazuje się, że w czasie podróży do ukrytej sieci można spotkać duchy ofiar ataków 11 września. Granica między światem rzeczywistym a światem wirtualnym zaciera się.