Google+ Followers

wtorek, 21 kwietnia 2015

ZAPROSZENIE: Agnieszka Grochowska w Księgarni MATRAS

W imieniu Wydawnictwa ALBATROS Andrzej Kuryłowicz s.c. serdecznie zapraszam na spotkanie z Agnieszką Grochowską, grającą w filmie System. Za sprawą embarga kulturalnego w Rosji obraz stał się wydarzeniem bez precedensu, a rola polskiej aktorki tylko dodaje temu wydarzeniu smaku. Premiera filmu 24 kwietnia 2015 roku.
Książka jest dostępna w sprzedaży od 8 kwietnia i będzie okazja, aby pozyskać dedykację od autorki, co bez wątpienia warto mieć w przyszłości.

Spotkanie ma charakter otwarty, z aktorką rozmawiał będzie Bartek Czartoryski – krytyk filmowy, tłumacz literatury, dziennikarz specjalizujący się w tematyce (pop)kultury. 


Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę - zwiastun filmu.

Reżyseria: Daniel Espinosa ( Safe House, Szybki cash)
Obsada:
  • Tom Hardy (Mroczny Rycerz powstaje, Incepcja, Gangster, Locke)
  • Noomi Rapace (Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Prometeusz)
  • Gary Oldman (Szpieg, Mroczny Rycerz powstaje)
  • Vincent Cassell (Nieodwracalne)
  • Agnieszka Grochowska (Wałęsa. Człowiek z nadziei, W ciemności)