Google+ Followers

środa, 27 maja 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie piątej propozycje Domu Wydawniczego REBIS.

ZADBAM O TO, ŻEBY 
CIĘ NIE STRACIĆ
Diego Galdino

powieść obyczajowa
tłumaczenie: Tomasz Kwiecień
liczba stron: 272
ISBN: 978-83-7818-728-8
oprawa: zintegrowana
cena: 


data wydania: 2 czerwca 2015


Rozpięta między Rzymem a Sycylią romantyczna opowieść o potędze marzeń... i o drugich szansach 

Lucia opuszcza rodzinną miejscowość, bo dostała się na staż w rzymskim dzienniku i ma szansę zostać prawdziwą dziennikarką. Dziewczyna nie wzięła jednak pod uwagę czegoś fascynującego i nieprzewidzianego: nazywa się Clark Kent, pracuje w dziale kulturalnym dziennika i jest zakochanym w Rzymie Amerykaninem. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się coś bardzo silnego. Szkoda tylko, że los ma własne plany.

Po 'Pierwszej kawie o poranku' Diego Galdino potwierdza swoją pozycję jednego z najbardziej świeżych głosów włoskiej komedii romantycznej i ofiarowuje nam kolejną czarującą historię miłosną, która z magicznego Rzymu przenosi nas na plaże Morza Śródziemnego.


LATO NA MAJORCE
Emma Straub
 

powieść obyczajowa
tłumaczenie: Maja Justyna
liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7818-699-1
oprawa: zintegrowana
cena: 


data wydania: 16 czerwca 2015


Urocza i absorbująca książka, którą pochłania się jednym tchem 

Dla rodziny Postów dwutygodniowy wyjazd z przyjaciółmi na Majorkę  ma być okazją do uczczenia ważnych wydarzeń: zbliża się trzydziesta piąta rocznica ślubu Franny i Jima, a ich córka, Sylvia, właśnie ukończyła szkołę średnią. Skąpana w słońcu wyspa ze swymi górami, plażami i kortami tenisowymi jest dla nich miejscem ucieczki od napięć narastających w ich domu na Manhattanie. Wydaje się, że do ideału niczego tu nie brakuje, ale to nie takie proste...

Autorka z poczuciem humoru i niezwykłą życzliwością opowiada wartką i ciekawą historię przeżywającej kryzys rodziny. Siedmioro jej  bohaterów - niepozbawionych wad, ale potrafiących zjednać sobie sympatię czytelnika - próbuje znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: "Jaką drogą mam podążyć dalej?".


WAKACJE
Nina Majewska-Brown
 

powieść obyczajowa
liczba stron: 384
ISBN: 978-83-7818-760-8
oprawa: zintegrowana
cena: 


data wydania: 16 czerwca 2015

Wciągająca, dowcipna, słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu ważne i najważniejsze


Wakacje to historia wymarzonego rodzinnego wypadu do Hiszpanii, przesyconego aromatami paelli, chorizo i bąbelkami cavy.

Gorący klimat, piękna Barcelona, czteroosobowa rodzina, próba wzmocnienia więzi małżeńskich i teściowie w tle - pełna humoru i ironii opowieść o tym wszystkim, co może wydarzyć się podczas wakacji. Niespodziewany dramatyczny zwrot akcji sprawia jednak, że bohaterka musi na nowo uporządkować i przewartościować swoje życie.

To opowieść, która w zabawny sposób demaskuje nasze kompleksy, każdy odnajdzie w niej cząstkę siebie, rozpozna najgłębiej skrywane sekrety, ale pokocha je i zacznie się z nich śmiać.