Google+ Followers

piątek, 29 maja 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie szóstej propozycje Wydawnictwa Albatros Andrzej Kuryłowicz.

PIĘKNE OSZUSTWO
Michael Ennis

tytuł oryginału: A MOST BEAUTIFUL DECEPTION/
A MALICE OF FORTUNE
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Anna Binder
liczba stron: 544
ISBN: 978-83-7885-360-2
oprawa: miękka z skrzydełkami
cena: 36,90 zł

data wydania: 10 czerwca 2015


Pięć lat po niewyjaśnionym jak dotąd morderstwie księcia Juana Borgii, syna papieża Aleksandra, pojawia się nowy trop. W Imoli na północy Włoch przy zwłokach zabitej kobiety znaleziono amulet, który należał kiedyś do Juana. Papież poleca dawnej kochance syna – kurtyzanie Damiacie – udać się do Imoli i dowiedzieć się, kim była zamordowana kobieta i skąd miała amulet. By mieć pewność, że kobieta rzetelnie wywiąże się z tego zadania, zatrzymuje jako zakładnika jej kilkuletniego synka. Na miejscu Damiata otrzymuje nieoczekiwaną pomoc ze strony florenckiego posła – Niccola Machiavellego oraz inżyniera – Leonarda da Vinci. Wspólnie próbują wyjaśnić kolejne brutalne zabójstwa kobiet, podążając tropem wskazówek, które morderca zostawia przy zwłokach. 


Ta doskonała powieść napisana jest w formie dwóch długich listów. Autorką pierwszego jest Damiata, która relacjonuje wydarzenia na bieżąco – licząc się z tym, że nie wróci z powierzonej jej misji, chce wyjaśnić swemu synowi okoliczności zniknięcia matki. Drugi list – do swego przyjaciela historyka – pisze po latach Niccola Machiavelli, aby wyjawić mu kulisy ważnych wydarzeń politycznych oraz okoliczności powstania jego największego dzieła – Księcia.


MAŁŻEŃSTWO ARANŻOWANE
Nell Freudenberger

tytuł oryginału: THE NEWLYWEDS
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Małgorzata Małecka
liczba stron: 480
ISBN: 978-83-7985-578-0
oprawa: miękka z skrzydełkami
cena: 36,50 zł

 
data wydania: 10 czerwca 2015

PRZENIKLIWA I WCIĄGAJĄCA OPOWIEŚĆ O SKOMPLIKOWANYCH RELACJACH MAŁŻEŃSKICH I RÓŻNICACH KULTUROWYCH  POWIEŚĆ NA MIARĘ TAK WIELKICH AUTOREK JAK JANE AUSTEN, EDITH WHARTON CZY VIRGINIA WOOLF .


Amina Mazid, dwudziestoczterolatka z Bangladeszu, poznaje na portalu randkowym Amerykanina, George’a Stillmana. Zakochana i szczęśliwa rozpoczyna nowe życie u boku męża w wyśnionych Stanach Zjednoczonych. Sekrety z przeszłości szybko burzą harmonię związku. Amina stanie przed niełatwym wyzwaniem pogodzenia dwóch kultur, oczekiwań rodziców i  własnych aspiracji, cynicznego pragnienia wygodnego życia w Stanach z romantycznymi tęsknotami.


ZŁOTE KOLCZYKI
Belinda Alexandra

tytuł oryginału: GOLDEN EARRINGS
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Anna Dobrzańska
liczba stron: 576
ISBN: 978-83-7885-362-6
oprawa: zintegrowana
cena: 36,90 zł


data wydania: 12 czerwca 2015

'Złote kolczyki' zabierają czytelnika do dwóch wielkich miast: Barcelony w przededniu wojny domowej i Paryża lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku.


Paloma Batton jest wnuczką hiszpańskich uchodźców, którzy opuścili Barcelonę po wojnie domowej. Rozkochana w balecie i skupiona na egzaminach do prestiżowej szkoły, nie pozwala, by cokolwiek przeszkodziło jej w karierze, aż do dnia, gdy nawiedza ją duch kobiety, która ofiarowuje dziewczynie parę złotych kolczyków. Przeczuwając, że duch nieprzypadkowo ukazał się właśnie jej, Paloma, krok po kroku, zaczyna zgłębiać tajemnice swojego pochodzenia. Poznaje historię kobiety, która wyrwała się z barcelońskiej dzielnicy nędzy i stała się jedną z najsłynniejszych tancerek flamenco. Jej tajemnicza śmierć w Paryżu w 1952 roku została uznana za samobójstwo, jednak w miarę jak Paloma poznaje kolejne sekrety swoich hiszpańskich przodków, odkrywa, że niektórym mogło zależeć na śmierci tancerki.