Google+ Followers

sobota, 13 czerwca 2015

Monika Siuda - Wyznanie Agaty

Monika Siuda - nazwisko, które już dziś warto zapamiętać i nie tylko dać szansę najnowszej powieści, ale mieć też świadomość, że na niej się nie skończy, gdyż autorka ma za sobą dwie i zapewne wkrótce zaskoczy nas czymś nowym.
Jej dotychczasowe dokonania uświadomiły mi już dawno, że dla niej pisanie nie jest kwestią przypadku. Dla niej kryminał na pograniczu thrillera to gatunek, w którym Monika Siuda czuje się pewnie i swobodnie. I co równie istotne jak dotąd żadne z wydawnictw nie poznało się na jej talencie, gdyż swoje powieści wydaje samodzielnie. Co niewątpliwie już dawno powinno ulec zmianie.
Wyznanie Agaty ma wspólny mianownik z poprzednią książką autorki, czyli Dwudziestą szóstą ofiarą, a jest nią postać Tomasza. Swego czasu był mocno zaangażowany w sprawę seryjnego zabójcy, teraz bierze udział w śledztwie, które przez chwilę przerasta nie tylko jego, ale też duży zespół policyjny. Wydaje się, że samobójstwo to samobójstwo, człowiek odbiera sobie życie i nic nie wskazuje na to, że ktoś mu w tym pomógł. Jednak, jeśli pojawia się drugie zdarzenie zbyt mocno zbieżne z tym pierwszym, to nie jest już normalne i każdy szanujący się policjant nie może przejść nad tym do porządku dziennego. 
Tomasz natomiast w całą sprawę zostaje wprowadzony przypadkiem. Dostaje zlecenie, na które od dawna czekał i jak się okazuje nad sprawą pracując policjanci, z którymi wkrótce pozna się bliżej.
Powieść Moniki Siuda to po mistrzowsku zaplanowany i napisany thriller. To historia, która swoją kompozycją bardzo szybko skupia uwagę czytelnika nad tym wszystkim, co już za chwilę może się wydarzyć.
Sylwia, Tomasz, Rudy to postacie, które są znane pewnej grupie czytelników właśnie z powieści Dwudziesta szósta ofiara. Pojawiają się też inne wokół których rozgrywać się będzie ta mroczna i wstrząsająca historia. I nie bez znaczenia będzie opowieść, którą od lat w tajemnicy przed wszystkim ukrywała Agata. Bojąc się tego, co nad nią ciąży, a jednocześnie mając świadomość, że musi temu sprostać. Wszechstronna pomoc mężczyzn będzie tu nieodzowna.
Proszę zapamiętać nazwisko autorki i jeśli spodoba się, w co nie wątpię, Wyznanie Agaty warto zatrzymać swój wzrok nad Tajemnicą Niny, a może też Dwudziestą szóstą ofiarą.

Książkę polecają do kupienia księgarnie internetowe: 
Monika Siuda w szerszym spojrzeniu.


Monika Siuda, Wyznanie Agaty, Wydawnictwo Poligraf, 2015

Artur G. Kamiński
Więcej o książce na Lubimyczytac.pl