Google+ Followers

środa, 3 czerwca 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie szóstej propozycje Wydawnictwa W.A.B.


SOBOTNIA SZKOŁA PIĘKNOŚCI
Marsha Mehran

powieść obyczajowa

seria: z miotłą
tłumaczenie: Jolanta Kozak
liczba stron: 320
ISBN: 978-83-280-1581-4
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 39.99 zł


data wydania: 3 czerwca 2015


Kolejna książka zmarłej przedwcześnie autorki „Zupy z granatów” oraz „Wody różanej i chleba na sodzie”. O miłości i próbie ocalenia kultury narodowej na emigracji.
Po przybyciu do Buenos Aires Zadi Heirati, wraz z malutką córeczką Maryam, zamieszkuje w budynku przeznaczonym dla irańskich emigrantów, nazwanym Anna Karenina. Otwiera też mały salon piękności. Heirati poznaje kolejnych sąsiadów: Haji Khanoum, która jest sercem społeczności, i Capitana gromadzącego wokół siebie miłośników poezji. Wkrótce niewielka grupa wielbicieli literatury pięknej zaczyna rozumieć, że chodzi w niej o coś więcej niż tylko o słowa. By kultywować irańską tradycję, podtrzymują starożytny zwyczaj snucia opowieści. Mieszkańcy Anny Kareniny zaczynają się otwierać przed sobą nawzajem i opowiadać najważniejsze, wzruszające wspomnienia z ich życia, głównie dotyczące różnych odcieni miłości: nieszczęśliwej, rodzicielskiej, homoseksualnej, do ojczyzny, a także... miłości do Zadi.
Tymczasem gdy Margaret Thatcher wypowiada wojnę Argentynie, w budynku pojawia się tajemnicza nowa lokatorka, która z pewnych powodów nie przedstawia się swoim prawdziwym nazwiskiem…
Kim jest ta kobieta? Czy Zadi znajdzie prawdziwą miłość? Jak poradzi sobie z pracą, wieczorkami poezji i wychowaniem dziecka? Kim jest ojciec małej Maryam? I czy można ocalić kulturę kraju oddalonego o tysiące kilometrów?


SKARB PANA ISAKOWITZA
Danny Wattin
 

literatura współczesna
seria: Don Kichot i Sancho Pansa
tłumaczenie: Ewelina Kmieciak
liczba stron: 256
ISBN: 978-83-280-1582-1
oprawa: twarda
cena: 34,99 zł


data wydania: 03 czerwca 2015


Oparta na faktach powieść o podróży szwedzkiego pisarza żydowskiego pochodzenia do Polski, kraju jego przodków, w poszukiwaniu ukrytego przez rodzinę skarbu.
Błyskotliwa proza, w której idą w parze pyszny dowcip i szczere wzruszenie.
Ta książka łączy elementy powieści i reportażu, a jej bohaterem jest sam autor – znany szwedzki pisarz – rekonstruujący nieprawdopodobne losy swojej żydowskiej rodziny. W 2012 roku Danny Wattin z ojcem i dziewięcioletnim synem wybrali się do Polski, by odnaleźć skarb… Co zakopał pan Isakowitz, czyli pradziadek Hermann, na terenie swej posiadłości, uciekając przed nazistami z przedwojennego Kwidzyna? Pełna specyficznego humoru opowieść o wyprawie do naszego kraju i Polsce, widzianej okiem Szweda, kontrastuje z wielowątkową sagą żydowskiego, niemiecko-polskiego rodu, którego członkowie znaleźli się nagle w Szwecji, Argentynie i RPA.


SOLFATARA
Maciej Hen
 

powieść historyczna
seria: archipelagi
liczba stron: 800
ISBN: 978-83-280-2081-8
oprawa: zintegrowana
cena: 59,99 zł


data wydania: 03 czerwca 2015
 

Powieść historyczna z niezwykłą i intrygującą fabułą osadzoną w połowie XVII wieku.

Niedziela, 7 lipca 1647 roku. Na ulicach Neapolu trwa rebelia. Wrzaski zakłócają spokój, a krew zalewa miasto. Fortunato Petrelli, znany i ceniony dziennikarz „Wiadomości Neapolitańskich”, na bieżąco opisuje to, co się dzieje, dając szczegółowe świadectwo niepohamowanego okrucieństwa. Jednak musi też zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej towarzyszki Donny Svevy d’Avalos, księżniczki di Gesso. Wrogowie czają się wszędzie, a znalezienie azylu z każdą chwilą staje się coraz trudniejsze. Fortunato Petrellemu przyjdzie stawić czoła wielu wyzwaniom i ryzykować życiem, by ratować księżniczkę z opresji. Ich wspólna ucieczka będzie pasmem niebezpieczeństw. W czasie nocnej przeprawy przez morze czółno zacznie nabierać wody. Czy Fortunato odnajdzie w sobie siłę, by ocalić powierzone mu życie?
Odżywają mroczne zagadki z przeszłości, które domagają się wreszcie wyjaśnienia.