Google+ Followers

wtorek, 16 czerwca 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie dziewiątej propozycje Wydawnictwa W.A.B.


PUSTUŁKA
Katarzyna B. Miszczuk

powieść kryminalna

seria: mroczna
liczba stron: 384
ISBN: 978-83-280-2062-7
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 34.99 zł


data wydania: 3 czerwca 2015


Jakie miejsce jest dobre na dokonanie zbrodni? Czy koniecznie musi być to cicha uliczka pozbawiona świateł latarni w centrum szarego miasta?

Sylwia Spyropoulos i jej bliscy przekonują się, że równie dobrym miejscem jest rajska wyspa, odcięta z powodu sztormu od reszty świata. Wśród jedenastu mieszkańców Wyspy Ptaków znajduje się morderca. Gdy niebo zasnuwają ciemne chmury, a na ziemię spadają pierwsze krople deszczu, rozpoczyna się krwawa wyliczanka. Każdy dzień obnaża kolejne rodowe sekrety, dotychczas skrzętnie ukrywane za zasłoną kłamstw i niedopowiedzeń.
Spyropoulosowie – według kolorowych magazynów ideał bogatej, powszechnie szanowanej rodziny – pokażą swoje prawdziwe twarze. Czy komuś uda się przeżyć i powstrzymać mordercę?


KOBIETY, KOMUNIZM I INDUSTRALIZACJA 
W POWOJENNEJ POLSCE
Małgorzata Fidelis
 

seria: historyczna
tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
liczba stron: 448
ISBN: 978-83-280-1532-6
oprawa: twarda
cena: 49,99 zł


data wydania: 03 czerwca 2015


Tradycyjne rozrachunki historyków z europejskim komunizmem zwykle spychają kobiety na margines, a Małgorzata Fidelis udowadnia, że kobiety stanowiły kluczowy element tworzenia społeczeństwa komunistycznego.

Komunistyczny ustrój zakładał równość płci. Równy podział pracy zarówno w polu, jak i w kopalni. A jednak historia komunizmu to historia napięć – konfliktu między tym, co obiecano, a tym, co rzeczywiście można było otrzymać. Z perspektywy robotnic poznajemy ówczesne radości i bolączki polskich kobiet, ich reakcję na zmiany polityczne, gospodarcze i obyczajowe. Dzięki fascynującym materiałom – od wcześniej nieudostępnianych dokumentów z archiwów partii i tajnych kartotek milicyjnych, przez listy czytelników do gazet, aż do wywiadów z uczestnikami tamtych wydarzeń – Fidelis proponuje zupełnie nowe spojrzenie na społeczne skutki wojny, zmagania w sklepach i fabrykach, wyzwania stojące przed wiejskimi dziewczętami wkraczającymi w świat szybko rozwijającego się przemysłu i męskich zawodów, a wreszcie na nieoczekiwane konsekwencje liberalizacji.


ZNIKNIĘCIE EMILY MARR
Louise Candlish
 

powieść obyczajowa
tłumaczenie: Małgorzata Glasenapp
liczba stron: 368
ISBN: 978-83-280-2034-4
oprawa: miękka
cena: 39,99 zł


data wydania: 03 czerwca 2015
 

Pasjonująca opowieść o namiętności, odrzuceniu i odkrywaniu własnej tożsamości.

Na malowniczą wyspę Ile de Re, położoną u wybrzeży Francji, trafia Tabby Dewhurst. To tutaj, z dala od rodzinnej Anglii i bolesnych wspomnień o ukochanym mężczyźnie, pragnie zacząć nowe życie. Nie wie jednak, jak to zrobić bez grosza przy duszy, w zupełnie obcym miejscu. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Tabby trafia do domu Angielki mieszkającej na wyspie. Kobieta przyjmuje ją z niezwykłą życzliwością: ofiaruje dach nad głową i pomaga znaleźć pracę. Emmie szybko staje się powierniczką sekretów Tabby, ale sama nie opowiada za wiele o sobie i swojej przeszłości, co tylko rozbudza ciekawość jej współlokatorki. Tabby stopniowo poznaje kolejne tajemnice Emmie. To, co odkrywa, dramatycznie zmieni życie obu kobiet...