Google+ Followers

sobota, 4 lipca 2015

Do zobaczenia... w Planet Cinema Katowice

Nowy filmowy cykl, który będzie zapowiedzią premier kina w centrum miasta, kina z możliwościami, kina, o którym napisałem dosyć niedawno:

Jeśli do Katowic nie jest daleko lepszej okazji nie znajdziecie.
Jeśli męczą Was reklamy, jeśli bufet jest kosmicznie drogi, jeśli...
Tutaj "jeśli nie istnieje"... warto wpadać i korzystać!

Myśl przewodnia, której warto się trzymać i mieć na względzie nadchodzące premiery, 
które będzie można poznać w Planet Cinema Katowice

3 lipca - Randka z królową
Dystrybucja film
u: Vue Movie Distribution


Przez chwilę wydawało mi się, że źle trafiłem. I że tak naprawdę nie jest to film dla mnie. Zbyt ckliwe i zupełnie bez polotu. Ale tak, jak nie ocenia się książki po okładce tak filmowi nie można wystawić oceny po piętnastu minutach.
Gdyż kolejne minuty sprawiły, że nie tylko było lepiej, ale też historia, którą opowiada film wnosi coś dobrego, pogodnego do świadomości widza. Wreszcie historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
8 maja 1945 roku. Przełomowy dzień dla Europy i świata. Zakończenie II wojny światowej. Jakże odlegle wygląda to z okien Pałacu Buckingham, gdy nie można poczuć tej wszechogarniającej świat euforii. Chwila, w której księżniczki Elżbieta i Małgorzata, zwana pieszczotliwie K2, stawiają wszystko na jedną kartę. Pragnę po raz pierwszy i zapewne jedyny poczuć się zwyczajnie, poczuć radość tego tłumu, który do kilku godzin wiwatuje przed Pałacem. Ruszają w miasto nie zdając sobie sprawy, jak niezwykła przygoda je czeka tej jednej majowej nocy.
Dzieje się coraz więcej, coraz śmielej. Londyn szaleje z radości, a Elżbieta szuka siostry. Incognito. Dzięki uprzejmości pewnego kaprala nie jest w tych poszukiwaniach osamotniona. Ta jedna noc odmieni ją na zawsze. Ta jedna noc pozwali zjednoczyć się z jej ludem, jej poddanymi, których w niedługim czasie stanie się Królową.
Nie jest to komedia tak do końca, jak definiują ten film portale branżowe, a raczej film obyczajowy, który nie broni się przed wątkami komediowymi. Randka z królową sprawia miłą niespodziankę w odbiorze, wartymi doceniania są kostiumy, warstwa scenograficzna filmu doskonale oddająca jego klimat i wpadając w ucho ścieżka dźwiękowa.
Dobre, rzetelne kino angielskie, któremu warto dać szansę.

Randka z królową od wczoraj w kinach. 
Do zobaczenia w Planet Cinema Katowice.
Zostań członkiem społeczności Planet Cinema Katowice.