Google+ Followers

czwartek, 2 lipca 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie dziesiątej propozycje Wydawnictwa Albatros Andrzej Kuryłowicz.

OGNISTY BÓG
Wilbur Smith

tytuł oryginału: DESERT GOD
tłumaczenie: Jan Jackowicz
liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7885-371-8
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 36,90 zł

data wydania: 1 lipca 2015


Wilbour Smith – okrzyknięty przez Stephena Kinga „mistrzem powieści historycznych” i jeden z najlepiej sprzedających się autorów na świecie – powraca do starożytnego Egiptu. Desert God to napisana z epickim rozmachem, zawierająca elementy magii, tajemnicy i romansu krwawa intryga rozgrywająca się w fascynującym świecie, którego dawno przeminął.

Nad lśniącym Nilem genialny Taia – niewolnik i doradca Faraona – trafia w sam środek splątanych namiętności, intryg i niebezpieczeństw. Zadanie, które mu powierzono – zniszczenie Armii Hyksosa i zawarcie przymierza z Kretą - zmusza go do wyruszenia w górę Nilu, przez Półwysep Arabski do magicznego miasta Babilonu, aż na otwarte morze. Dźwigając na barkach ciężar losów Egiptu, Taita wkracza w świat, w którym granica pomiędzy lojalnością i zdradą jest ruchoma jak piaski pustyni, podstępni wrogowie ukrywają się w cieniu, a w mroku czai się śmierć.


UCZUCIE SILNIEJSZE OD STRACHU
Marc Levy

tytuł oryginału: UN SENTIMENT PLUS FORT QUE LA PEUR
literatura francuskojęzyczna
tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
literatura polska / proza historyczna
liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7885-381-7
oprawa: miękka ze skrzydełkami


data wydania: 1 lipca 2015

Wysoko w Alpach francuskich, we wraku samolotu, ukrytym od pięćdziesięciu lat pod warstwą lodu, alpinistka Suzie Baker, odnajduje ocalałą torbę z pocztą dyplomatyczną. Znalezisko zawiera dokumenty, które mogłyby przywrócić dobre imię i umożliwić rehabilitację jej oskarżonej przed kilkudziesięciu laty o zdradę stanu babki. Ale odkrycie Suzie stawia na nogi również tajne służby USA.  

Andrew Stilman, reporter śledczy „New York Timesa”, który niedawno opuścił swoją świeżo poślubioną żonę, nie potrafi na nowo ułożyć sobie życia. Depresja, w jakiej się pogrążył od czasu dramatycznych przeżyć związanych ze zbieraniem informacji do reportażu w Argentynie, nie pozwala mu efektywnie pracować.  
Przypadkowe spotkanie Suzie i Andrew w bibliotece, owocuje rozpoczęciem wspólnego śledztwa. Badanie przeszłości okazuje się jednak niebezpiecznym przedsięwzięciem, w trakcie którego parze detektywów po piętach deptać będą służby amerykańskiego kontrwywiadu. A poznawanie przeszłości nie zawsze musi spełniać rolę katharsis – czasem może kryć gorzką i bolesną prawdę…


UWODZICIELKA
Nicholas Coleridge

tytuł oryginału: THE ADVENTURESS
tłumaczenie: Marzenna Rączkowska
liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7885-375-6
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 36,00 zł


data wydania: 8 lipca 2015

Książka wzorowana na klasycznej dziewiętnastowiecznej powieści Williama Makepeace’a Thackeraya „Targowisko próżności”, która jest satyrą na brytyjskie społeczeństwo początku XIX wieku. Akcja „Uwodzicielki” rozgrywa się jednak w czasach współczesnych – zaczyna się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a kończy relacją ze ślubu Księcia Williama i Kate Middleton.

Cath Fox, urodzona w Portsmouth w dysfunkcyjnej rodzinie z marginesu społecznego, dzięki nieprzeciętnej urodzie, charyzmie, ogromnej inteligencji, ambicji, brakowi skrupułów oraz umiejętności uwodzenia, a potem porzucania kolejnych, coraz wyżej postawionych mężczyzn, wspina się na sam szczyt hierarchii społecznej i osiąga ogromne bogactwo. Annabel, która pochodzi z dobrej rodziny z londyńskiej klasy średniej, podobnie jak Cath urzeka urodą, ale w odróżnieniu od niej jest delikatna, uczuciowa i nieco naiwna. 
Ich losy splatają się na tle życia społecznego współczesnej Anglii i całej galerii postaci – od warstw najniższych do celebrytów i rodziny królewskiej. Pod wpływem realiów współczesności kształtują się nowe postawy i wzory ludzkich zachowań.