Google+ Followers

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Pakiet konkursowy No. 4

Konkurs literacki Kartka z Powstania Warszawskiego nad którym Honorowy patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego wystartował 1 sierpnia. Aby jeszcze bardziej Was zachęcić postanowiliśmy przybliżyć pakiety konkursowe, z których finalnie powstaną trzy zestawy nagród. Tam gdzie było to możliwe poprosiłem o pozycje o charakterze patriotycznym i częściowo się już to udało. Kolejność prezentacji w tym momencie będzie wynikała z kolejności w jakiej dotarły do mnie przesyłki z Wydawnictw. Takie założenie będzie bez wątpienia odpowiednie.

Pakiet konkursowy No. 4 przygotowało dla nas  Wydawnictwo Nasza Księgarnia i zawiera trzy poniższe pozycje: 

1. Złodziejka książek, Markus Zusak – w opisie wydawniczym

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki "Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

2. Kamienie na szaniec, Aleksander Kamińskiwe fragmencie własnej recenzji

(...) To, co jest ważne i bardzo cenne – 'Kamienie na szaniec' Anno Domini 2014 to wydanie wyjątkowo ważne, cenne i piękne w swej formie słowa wprowadzającego. Obszerna sylwetka Autora Aleksandra Kamińskiego, opowieść o rodzicach i rodzinach Rudego, Alka i Zośki i wiele innych, jakże wyjątkowych tematów.

3. Hiszpański smyczek, Andromeda Romano-Laxw opisie wydawniczym:

Ta porównywana z "Cieniem wiatru", napisana z niezwykłym rozmachem powieść jest poruszającym koncertem na wiolonczelę, w którym splatają się losy człowieka i pogrążonego w chaosie świata.

Pod koniec XIX wieku w miasteczku Campo Seco rodzi się chłopiec. Nikt jeszcze nie przeczuwa, że wkrótce zostanie okrzyknięty królem smyczka i największym wiolonczelistą w historii Hiszpanii. Tymczasem dwór królewski w Madrycie, pełen intryg i zepsucia, chyli się powoli ku upadkowi. Chmury gromadzą się również nad resztą Europy, zwiastując nadejście nowej, okrutnej epoki. Po dojściu do władzy faszystów życie genialnego muzyka staje się nieustającym wyborem pomiędzy osobistym szczęściem a nienawiścią do reżimu. Jego miłość do pięknej żydowskiej skrzypaczki jest zagrożona, podobnie jak stary ład na kontynencie, a ratowanie najbliższych wiąże się ze zhańbieniem własnego nazwiska...