Google+ Followers

poniedziałek, 14 września 2015

Konkurs - Wybierz sobie książkę... No. 10

Tak się składa, że zawsze jest trochę książek do rozdania. Stąd koncepcja nowego prostego w swej treści i formie, konkursu. Reguła jest prosta - w każdej edycji do wygrania jest jedna książka wybrana przez Ciebie. Są dwa określone tytuły i Biała karta, czyli zagranie w ciemno. Inaczej mówiąc książka niespodzianka.

Nadeszła ta długo oczekiwana chwila, a wraz z nią warto podzielić się wynikami
Dziś za sprawą uroczej Sierotki Marysi szczęście uśmiechnęło się do Ciebie... Grzegorz Przybyszewski
a to również oznacza, że została wylosowana książka Lato na Majorce, Emmy Straub. 
Prośba o przesłanie adresu: kominek@agkaminski.pl Serdecznie gratuluję!

Informacje o wygranej w 9 edycji konkursu można znaleźć w TYM miejscu.

Konkurs, który zastąpił Książkę tygodnia, którą wielu z Was bardzo polubiło. Rozwiązanie tej edycji 21 września z informacją w tym samym miejscu i edycją tej wiadomości.

Wszystko, co trzeba zrobić to w komentarzu poniżej wskazać książkę, 
która się spodobała i byłoby miło po nią sięgnąć. 

I coś więcej na temat dwóch znanych tytułów: 


(...) Emma Straub podarowała nam powieść, której konstrukcja rozpisana na czternaście dni w wyjątkowy sposób doprowadza do eskalacji napięć. Bagaż problemów zabranych w podróż zaczyna ciążyć, Jim nie był przykładnym mężem, stało się coś złego, z czym musi sobie poradzić. Z drugiej strony Lawrence i Charles, para dojrzałych gejów, są o krok od podjęcia ważnej, życiowej decyzji. Od dłuższego czasu czynią starania dotyczące adopcji dziecka. Ich bardzo odmienne charaktery, a także fakt, że Charles jest zbyt mocno zapatrzony w swoją przyjaciółkę Fran zaniedbując w ten sposób swojego partnera, to z całą pewnością nie pozwala im się zrelaksować na tyle, na ile by sobie tego życzyli. Fran była bliska odwołać wyjazd, ale wspólna okazja wyjazdu z dziećmi mogła się długo nie powtórzyć stąd trzeba była zacisnąć zęby i robić dobrą minę do złej gry.

Pozornie w tym całym emocjonalnym bałaganie najbardziej wyluzowana wydaja się Sylvia. Ona po ukończenie szkoły i okresie trzymania pod kloszem zamierza się doskonale bawić. Wręcz przeżyć przygodę swojego życia. Coś, co po latach będzie miło wspominać, a nie żałować, że nie zrobiła tego lub tamtego. Jej nauczyciel hiszpańskiego, którego matka zafundowała jej w celu podciągnięcia znajomości języka wydaje się idealnym kandydatem do spełniania jej marzeń. Tylko, czy Joan załapie się na urok Sylvii? I czy ona sama przeżyje ten czas w najlepszy, możliwy sposób? 

-------------------------------
... zapraszam przed Kominek, nie tylko można się ogrzać, ale świeży powiew kultury 
wpływa kojąco na potargany odmętami zawodowej zamieci umysł...
Strona inna, niż wszystkie... zapraszam do polubienia...
Kominek.

-------------------------------

Dziewczyna, która kochała kamelie, Julie Kavanagh, Wydawnictwo Znak 

(...) Za sprawą Julie Kavanagh jest to bardzo dokładna podróż śladami młodej wieśniaczki z Normandii, która pewnego dnia postanowiła odmienić swoje życie. Jej marzeniem było zostać damą, otaczać się luksusem, być osobą, której towarzystwo będzie dla wielu jedynym w swoim rodzaju wyróżnieniem. W ostatnich chwilach przed śmiercią wciąż zabrakło jednego, kogoś naprawdę bliskiego, kto trzymając ją za rękę odprowadzałby ją na drugą stronę.

Książka Kavanagh nie jest suchą i pozbawioną ikry biografią, a zaskakującą i niesamowitą historią niezwykłej przemiany brzydkiego (pozornie) kaczątka w pięknego łabędzia. Aleksander Dumas (syn) napisał Damę kameliową czerpiąc z osobistych doświadczeń i obserwacji, gdyż miał niewątpliwą przyjemność nie tylko znać Marie Duplessis, ale też należeć go grona jej sekretnych kochanków. Poza tym oboje otaczali się gronem znanych sobie osób i bywali w kręgach, które wzajemnie się przenikały.

Niech się dzieje... :)

Powodzenia życzę!