Google+ Followers

wtorek, 22 września 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie szesnastej propozycje Zysk i S-ka Wydawnictwa.


TURNIEJ CIENI
Elżbieta Cherezińska

liczba stron: 816

ISBN: 978-83-7785-669-7/978-83-7785-668-0
oprawa: miękka ze skrzydełkami/twarda z obwolutą
cena: 45,00 zł/59,00 zł


data wydania: 7 września 2015
/14 września 2015
 

Lata 30. XIX wieku.
Kluczem do panowania nad Azją jest Afganistan, o który Wielka Brytania rywalizuje z Rosją. W Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi. W śniegach Syberii,  na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra. Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek.


Fascynująca opowieść o Polsce. O ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.

Cykl spotkań autorskich z Elżbietą Cherezińską, szczegóły dostępne w TYM MIEJSCU.


RATUJ MALUCHY. RODZICIELSKA REWOLUCJA
Karolina Elbanowska, Tomasz Elbanowski

liczba stron: 300
ISBN: 978-83-7785-721-2
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 32,90


data wydania: 31 sierpnia 2015
 

Inicjatorzy akcji „Ratuj Maluchy” ujawniają jej kulisy.
Czy  dwoje  młodych  ludzi  ze  zwykłego  blokowiska,  wychowujących  siedmioro  małych  dzieci,  może  zagrozić rządzącym i wywołać ferment na politycznej scenie? Okazuje się, że tak. Akcja „Ratuj Maluchy” stała się dla władz tym, czym lustro dla Bazyliszka – doprowadziła do drastycznego spadku poparcia koalicji rządzącej.
 

Niezgoda Elbanowskich na przymusowe posyłanie sześciolatków do szkół zmobilizowała do protestów tysiące rodziców.


AGENDA 21
Glenn Beck, Harriet Parke

tłumaczenie: Jerzy Łoziński
liczba stron: 338
ISBN: 978-83-7785-728-1
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 39,00


data wydania: 21 września 2015
 

Wstrząsająca wizja Ameryki w niedalekiej przyszłości, w której przyroda stała się ważniejsza od wolności Jedno  pokolenie  wcześniej  miejsce  to  nazywało  się  Ameryką.  Teraz,  po  wprowadzeniu  na  całym  świecie sterowanego przez ONZ programu pod nazwą Agenda 21, jest to po prostu Republika. Bez prezydenta. Bez Kongresu. Bez Sądu Najwyższego. I bez wolności. O wszystkim decydują Spolegliwi.

Przed obywatelami nowej Republiki stają dwa główne cele: wytwarzać czystą energię i stworzyć ludziom nowe życie. Osiemnastoletnia Emmeline zna tylko życie ponure, monotonne i ubogie. Codziennie maszeruje po desce energetycznej i akceptuje mężczyzn, których Zarząd Spolegliwości  wyznacza na sparzenie z nią. Jak większość obywateli, chodzi ze schylona głową i spuszczonymi oczami.

Aż pewnego dnia przychodzą po jej matkę. Na skutek wstrząsu Emmeline zaczyna dostrzegać brutalną rzeczywistość i zadawać sobie pytania. Dlaczego wszyscy obywatele muszą się gnieździć w identycznych,  ciasnych betonowych Mieszkalnikach? Dlaczego jedzenie, woda i energia są racjonowane? A przede wszystkim: dlaczego dzieci zaraz po urodzeniu są zabierane matkom? Kiedy Emmeline zaczyna rozumieć prawdziwe intencje Agendy 21, uświadamia sobie, że jest o wiele więcej rzeczy, z którymi się nie zgadza. Podejmuje więć próbę ocalenia swojej rodziny i zdemaskowania Republiki...