Google+ Followers

środa, 2 września 2015

Pakiet konkursowy No. 5

Konkurs literacki Kartka z Powstania Warszawskiego nad którym Honorowy patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego wystartował 1 sierpnia. Jesteśmy na półmetku zmagań konkursowych, jednak jak dotąd dotarło do nas tylko 13 prac. Walczymy twórczo 63 dni, tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. Pióra w dłonie, jest jeszcze czas, aby zadziwić świat! Wiersz, który napisałem, jakiś czas temu.

Niebo rozpękło się na pół

a z niego złość Boga
pomknęła ku ludziom

niebo rozpękło się na pół
a w dole trwała
złość ludzi do ludzi

niebo rozpękło się na pół
by zabrać jego, ją
i wielu innych ludzi

niebo rozpękło się na pół
nie zostało nic
tylko cisza, gruzy

a gdzieś tam łomot serca... 

Aby jeszcze bardziej Was zachęcić postanowiliśmy przybliżyć pakiety konkursowe, z których finalnie powstaną trzy zestawy nagród. Tam gdzie było to możliwe poprosiłem o pozycje o charakterze patriotycznym i częściowo się już to udało. Kolejność prezentacji w tym momencie będzie wynikała z kolejności w jakiej dotarły do mnie przesyłki z Wydawnictw. Takie założenie będzie bez wątpienia odpowiednie.

Pakiet konkursowy No. 5 przygotowało dla nas  Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz i zawiera trzy poniższe pozycje: 

1. Stalkerzy, Paul Finch – w opisie wydawniczym

Detektyw sierżant Mark „Heck” Heckenburg prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia 38 kobiet. Każda z nich wiodła szczęśliwe, pełne sukcesów życie, zanim zniknęła bez śladu. Trop prowadzi do sekretnego klubu, w którym możliwe jest wszystko, za co klienci chcą zapłacić. Ale gdy próbują dowiedzieć się czegoś o tak zwanym "Nice Guys Club” trafiają na mur milczenia.

2. Central Park, Guillaume Mussow opisie wydawniczym

Najnowsza powieść mistrza thrillera i jednego z najpoczytniejszych pisarzy w historii literatury francuskiej. 

8 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci ze sobą kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Poprzedniej nocy Alice bawiła się z przyjaciółkami na Polach Elizejskich, a Gabriel grał na pianinie w dublińskim  klubie. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Plamy czyjej krwi znajdują się na koszulce Alice? Dlaczego w jej broni brakuje jednego pocisku?

3. Nazywam się Charlotte Simmons, Tom Wolfew opisie wydawniczym:

Status społeczny, władza, utrata niewinności  i... seks. 
Satyryczne arcydzieło „dokumentujące”  środowisko amerykańskich studentów jednej  z najlepszych uczelni w kraju, napisane  w duchu Steinbecka, ale też Dickensa czy Zoli. 

Rzecz dzieje się na fikcyjnej uczelni Dupont – idealnym  uniwersytecie. Po neogotyckich korytarzach i wypielęgnowanych  trawnikach przechadza się śmietanka  elitarnej młodzieży z najlepszych rodzin w kraju.  Wśród nich – Charlotte Simmons – dziewczyna, która  trafiła tu tylko dzięki zdobytemu stypendium. Przyjechała,  żeby się uczyć, żeby wreszcie zostać Kimś. Przywiozła  ze sobą bagaż innego świata, surowego i religijnego.  Lecz całe dobre wychowanie okazuje się nic niewarte w starciu z najbardziej wyuzdanymi i zdemoralizowanymi postaciami, które spotyka na swojej drodze.  Dostanie jednak szansę, aby w gąszczu obłudy pozostać  sobą. Tylko... czy będzie chciała z niej skorzystać?