Google+ Followers

czwartek, 17 września 2015

Pakiet konkursowy No. 7

Konkurs literacki Kartka z Powstania Warszawskiego nad którym Honorowy patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego wystartował 1 sierpnia. Dziś ostatni, siódmy pakiet konkursowy. Dla zainteresowanych na samym dole link, który opowie szczegółowo o konkursie i jego przesłaniu.Walczymy twórczo 63 dni, tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. Pióra w dłonie, jest jeszcze czas, aby zadziwić świat!

Aby jeszcze bardziej Was zachęcić postanowiliśmy przybliżyć pakiety konkursowe, z których finalnie powstaną trzy zestawy nagród. Tam gdzie było to możliwe poprosiłem o pozycje o charakterze patriotycznym i częściowo się już to udało. Kolejność prezentacji w tym momencie będzie wynikała z kolejności w jakiej dotarły do mnie przesyłki z Wydawnictw. Takie założenie będzie bez wątpienia odpowiednie.

Łączna waga Nagrody Głównej to 8,90kg!

Pakiet konkursowy No. 7 przygotowało dla nas Wydawnictwo Dolnośląskie i zawiera trzy poniższe pozycje: 

1. Robert Redford, Michael Callan – w opisie wydawniczym

Robert Redford - jeden z najbardziej podziwianych twórców swojego pokolenia. Obsypany Oskarami aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent, wielki entuzjasta kina niezależnego i twórca kultowego festiwalu Sundance. Jego role w takich filmach jak Żądło, Wszyscy ludzie prezydenta, Pożegnanie z Afryką czy Zaklinacz koni na trwałe zapisały się w historii kina. 
Korzystając z prywatnych zapisków aktora, a także setek przeprowadzonych wywiadów, Callan przebija się przez hollywoodzką fasadę i kreśli złożony obraz życia Redforda. Słynne plany filmowe, przyjaźń z Sydneyem Pollackiem i Jane Fondą, działalność polityczna, walka o środowisko naturalne, a także życie prywatne aktora przeplatają się ze sobą w tej imponującej biografii.

2. Przeciw swastyce, C.L.J.F. van der Krapw opisie wydawniczym

C.L.J.F. Douw van der Krap, uczestnik II wojny światowej, przeszedł do historii jako "artysta uciekinier". Jego kariera wojskowa rozpoczęła się w 1929 roku, kiedy rozpoczął służbę w marynarce wojennej. Podczas wojny spędził kilka lat w obozach jenieckich, czternasta próba ucieczki okazała się skuteczna. Przedostał się do Warszawy, gdzie brał udział w akcjach podziemnych. Był członkiem AK. Podczas powstania warszawskiego został ewakuowany do Holandii, gdzie następnie dowodził grupą ochotników podczas nieudanej operacji Market Garden. 
W 1981 roku spisał swoje wspomnienia w książce "Przeciw swastyce", cztery lata później został odznaczony Krzyżem Armii Krajowej.

3. Paul Newman, Shawn Levyw opisie wydawniczym:

Paul Newman (1925-2008) - aktor o legendarnych niebieskich oczach. Ale też: mąż, ojciec, reżyser, przedsiębiorca, filantrop, kierowca wyścigowy, działacz społeczny i polityczny.

Urodził się w rodzinie zamożnych przedsiębiorców, postanowił jednak pójść własną drogą i spróbować sił w aktorstwie. Po trudnych początkach doczekał się lepszej passy. Grając charyzmatycznych buntowników i rozgoryczonych bohaterów, stał się supergwiazdą i gwarantem kinowych przebojów. Stworzył niezapomniane kreacje w takich filmach, jak Żądło czy Butch Cassidy i Sundance Kid. Wypowiadał się bez ogródek w wielu sprawach politycznych i korzystał ze sławy, by pomagać innym.

Shawn Levy prezentuje barwną karierę oraz niezwykłe kulisy życia aktora. To emocjonujący portret nadzwyczaj utalentowanego człowieka i jednej z najgłośniejszych gwiazd kina XX wieku.