Google+ Followers

niedziela, 11 października 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie siedemnastej propozycje Zysk i S-ka Wydawnictwa.


PĄKI LODOWYCH RÓŻ
Zbigniew Zborowski

liczba stron: 388

ISBN: 978-83-7785-718-2
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 35,90 zł


data wydania: 28
września 2015
 

Nie każdy rodzinny sekret nadaje się do albumu. Niektóre budzą demony...
 
Latem 1939 roku Natalia, córka dziedziców z majątku na Wołyniu, liczy zaledwie 17 lat. Wybuch wojny zastaje ją we Lwowie. Wydarzenia, jakie stają się jej udziałem, szybko odzierają ją z dziewczęcych marzeń. Natalia zostaje zmuszona do podjęcia trudnych decyzji, a dokonane przez nią wybory odcisną piętno na losach jej potomków...
Kilkadziesiąt lat później Bartek, wnuk Natalii, musi stawić czoła traumatycznym wspomnieniom. Dla siebie i dla swojej żony Anny. Drążenie starej rodzinnej tajemnicy, w którą wplątana była nie tylko Natalia, ale też PRL-owscy oraz sowieccy notable, budzi wojenne demony. Bo wojna przecież się nie skończyła… Tli się w Afganistanie, Czeczenii, a nawet w mrocznych zaułkach Moskwy. Czy nieostrożność Anny i Bartka ściągnie jej odpryski także do Warszawy?


WYZNANIA RANDKOWICZKI

Rosy Edwards

liczba stron: 392
tłumaczenie: Anna Mackiewicz
ISBN: 978-83-7785-748-9
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 34,90


data wydania: 28 września 2015
 

PEŁNA HUMORU OPOWIEŚĆ O PERYPETIACH DZIEWCZYNY POSZUKUJĄCEJ MIŁOŚCI W APLIKACJI RANDKOWEJ

Rosy Edwards jest typową dwudziestokilkulatką. Pracuje dużo, zarabia znacznie mniej, niżby chciała. Oszczędza na jedzeniu, ale wydaje fortunę na kosmetyki. Jest nastawiona na karierę, nie wie tylko, w jakiej branży mogłaby ją zrobić. Uwielbia swoje życie w pojedynkę, ale w głębi duszy marzy o wielkiej miłości.
 
Po kilku nieudanych randkach ze znajomymi znajomych (czytaj: została zmuszona do umówienia się z najniższym/najgłupszym/najdziwniejszym znajomym) decyduje się założyć konto na Tinderze, aplikacji, która zrewolucjonizowała świat wirtualnych randek. Nauczyło ją to kilku niepisanych zasad: zawsze odrzucaj faceta z czarno-białym zdjęciem profilowym (brzydki); noszącego kapelusz (łysy); niestojącego obok czegoś o znanej wysokości (170 cm i niżej). Czy dzięki tym regułom Rose odnajdzie tego jedynego?
'Wyznania randkowiczki' to szczery i zabawny głos pokolenia dzisiejszych dwudziestokilkulatków.


WYSPY NIEZNANE (książka z płytą DVD)
Viviano Domenici

tłumaczenie: Iwona Banach
seria: Człowiek Poznaje świat
liczba stron: 336
ISBN:
oprawa:
cena: 39,90


data wydania: 5 października 2015
 

Są takie wyspy, gdzie nieprawdopodobne staje się prawdą. To o nich opowiada Viviano Domenici.
 
Autor brał udział w wielu wyprawach do najbardziej oddalonych zakątków naszego globu. Owocem tych wypraw jest książka, w  której odsłania nieznane oblicze wysp: od Clipperton po Madagaskar przez Ziemię Ognistą czy Samoa. Każde opisane przez niego miejsce to osobny świat ze swoją historią, kulturą, przyrodą i architekturą. Są tu historie o skandalach, wielkich miłościach, tajemniczych skarbach, potworach morskich, zaginionych plemionach i archipelagach cudów. Opowiedziane nietuzinkowo, w romantyczny, erudycyjny i pełen nostalgii sposób.