Google+ Followers

środa, 28 października 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie dwudziestej pierwszej propozycje Zysk i S-ka Wydawnictwa.


HONOR MI NIE POZWALA
Wacław Holewiński

liczba stron: 328

ISBN: 978-83-7785-715-1
oprawa:
cena: 39,00 zł


data wydania: 26
października 2015
 

W styczniu 1945 r. Stanisław Ostwind-Zuzga, major Narodowych Sił Zbrojnych, zostaje aresztowany. Urząd Bezpieczeństwa przewozi go do aresztu w Otwocku i tam torturami próbuje zmusić do współpracy z Sowietami. Major nie daje się złamać. Miesiąc później zostaje zamordowany.
 
Stanisław Ostwind to postać wyjątkowa na kartach polskiej historii. I dla wielu niewygodna. Żyd, legionista, policjant, żołnierz oskarżanych o faszyzm Narodowych Sił Zbrojnych. Patriota. Honor mi nie pozwala jest zapisem historii majora –  Żołnierza Wyklętego. Autor nadał jej formę listów, jakie bohater – Ostwind – pisze do ukochanej
żony. Listy te są wyznaniem miłości, a  zarazem spowiedzią człowieka, który spogląda wstecz na swoje życie, szukając odpowiedzi na dręczące go pytania. Czym jest polskość i patriotyzm? Co to znaczy być Żydem i Polakiem jednocześnie? Czym wreszcie jest honor?


NARCYZ SPĘTANY

Laurell K.Hamilton

liczba stron: 908
tłumaczenie: Robert P.Lipski
ISBN: 978-83-7785-708-3
oprawa:
cena: 45,00 zł


data wydania: 26 października 2015
 

Przecież obiecałam, że go zastrzelę... Powinien był mi uwierzyć.
Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i  odzyskać utraconą miłość. W świecie, w  którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w  ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w  mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard zostaje zmuszony przez stado do wybrania dla siebie nowej lupy, nie zdając sobie sprawy, że jest manipulowany przez swojego przybocznego, który ma chrapkę na wilczy tron. Czy Anita zdoła poznać sekret nimir raja, ocalić swoich facetów i uratować resztki człowieczeństwa?

WIĘCEJ NIŻ HORROR!


PSY EGIPTU
Bogusław Chrabota

liczba stron: 268
ISBN: 978-83-7785-719-9
oprawa:
cena: 34,90 zł


data wydania: 26 października 2015
 

Powieść z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu.
 
Egipt faraonów, tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo, od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon, czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi, ponieważ Mane zostaje zamordowany, a  księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i  porwania. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ każdy jest podejrzany, a  okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.