Google+ Followers

wtorek, 27 października 2015

Pachnące nowością

Niezależnie od moich osobistych spojrzeń nowości, które dostaję w pakietach bezpośrednio od Wydawnictw. 
Dziś w odsłonie dwudziestej propozycje Wydawnictwa Albatros Andrzej Kuryłowicz.

17 GOŹDZIKÓW. 
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA I NAZIŚCI
Andrew Morton

tytuł oryginału: 17 CARNATIONS. THE WINDSORS, THE NAZIS AND THE COVER-UP
tłumaczenie: Maria Frąc
liczba stron: 488
ISBN: 978-83-7885-466-1
oprawa: twarda
cena: 44,90 zł

data wydania: 28 października 2015

 

Skrupulatnie udokumentowana, oparta na wnikliwych badaniach historycznych opowieść o sekretnych powiązaniach pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem przed II wojną światową, w trakcie jej trwania i już po jej zakończeniu.
Andrew Morton opowiada historię lekkomyślnego Edwarda VIII, późniejszego Księcia Windsoru, jego amerykańskiej żony, rozwódki Wallis Simpson, dziwacznej nazistowskiej intrygi z czasu wojny, mającej na celu zrobienie go marionetkowym królem po wkroczeniu Niemców do Wielkiej Brytanii, oraz o staraniach Churchilla, Eisenhowera i króla Jerzego VI żeby zatuszować związki księcia z wodzem Rzeszy.
Morton odsłania kulisy tuszowania niewiarygodnego skandalu, jakim był romans członka brytyjskiej rodziny królewskiej z ideologią nazistowską, publikując nieznane  do tej pory dokumenty FBI, fotografie i inne materiały z niemieckich, rosyjskich i brytyjskich archiwów, a także osobistą korespondencję Churchilla, Eisenhowera i Windsorów. 

17 GOŹDZIKÓW to wspaniały dramat historyczny, pełen przygód, intryg, zdumiewających odkryć, napisany przez prawdziwego mistrza w gatunku biografii.


GIEŁDA SŁÓW
Alena Graedon

tytuł oryginału: THE WORD EXCHANGE
tłumaczenie: Izabela Matuszewska
liczba stron: 544
ISBN: 978-83-7885-392-3
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 36,50 zł


data wydania: 28 października 2015
 

„– Gebad, co ja tu zolat. Bode szem zwaj. Spieprzyłem”.

Bardzo niedaleka przyszłość. Księgarnie, biblioteki, gazety, magazyny, nawet ebooki – wszystko to zniknęło.
Tylko dzięki dotacjom rządu i prywatnych darczyńców  trwają prace nad Słownikiem języka angielskiego Ameryki Północnej. Właśnie ma się ukazać jego nowe wydanie. Ale każdy wie, że będzie ostatnim.
Tuż przed premierą znika redaktor naczelny słownika, Doug Johnson. Jego córka Anana, z pomocą zakochanego w niej asystenta ojca, podążając po tajemniczych śladach pozostawionych przez Douga, próbuje go odnaleźć. Tymczasem ludzi zaczyna atakować dziwna przypadłość. Tracą słowa i możliwość komunikowania się między sobą. Zjawisko nazywane „grypą słowną”  przybiera rozmiar epidemii.
Czy to nieznany dotąd wirus?
Świadome działanie firmy Synchronic, która prowadzi swoje pokrętne interesy?
A może wynik tego, że ludzie – zamiast czytać – przestawili się z czytania na pobieranie strumiena danych, z pisania na wstukiwanie?Wierny pamięci brata, podjął najlepszą i zarazem najgorszą decyzję w swoim – i nie tylko swoim – życiu.


DZIEWCZYNY KTÓRE ZBIŁY CHLOE
Alex Marwood

tytuł oryginału: THE WICKED GIRLS
tłumaczenie: Anna Jęczmyk
liczba stron: 448
ISBN: 978-83-7885-390-9
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 34,90 zł


data wydania: 4 listopada 2015
 

Letni poranek 1986 roku. Dwie jedenastolatki spotykają się tego dnia po raz pierwszy w życiu. Wieczorem obie zostają oskarżone o morderstwo. Ponad dwadzieścia lat później, dziennikarka Kirsty Lindsay, pracuje nad reportażem na temat seryjnego mordercy, grasującego w nadmorskim kurorcie. W trakcie zbierania materiałów spotyka przypadkiem sprzątaczkę Amber Gordon.
Kirsty i Amber spotykają się po raz pierwszy od tego strasznego dnia, który odmienił na zawsze ich losy. Są gotowe zrobić wszystko, by nie odkryto ich dawnej tożsamości, nie zrujnowano im życia, by chronić swoje rodziny. Jednak przeszłość postanawia się o nie upomnieć... Kobiety będą musiały zmierzyć się z dawnym koszmarem i dokonać  trudnych wyborów.