Google+ Followers

piątek, 20 listopada 2015

Anna Wyszkoni - Kolędy Wielkie

Dziś ma swoją premierę świąteczny album Anny Wyszkoni noszący tytuł Kolędy wielkie, na którym artystka zaprezentowała swoje ulubione polskie kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne przygotowane specjalnie na tę płytę. Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy perkusjonaliów to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty.

Kolędy towarzyszą mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam śpiewałam je razem z rodzicami przy choince. Podtrzymuję tę tradycję w moim domu, co roku śpiewając z moimi dziećmi. Moja córeczka Pola uwielbia kolędy do tego stopnia, że śpiewa je przez cały rok. Zdarza się, że w upalny dzień, na plaży, zaczyna śpiewać „Przybieżeli do Betlejem”, czym wzbudza wybuch radości wśród ludzi, którzy przypadkiem są świadkami takiego „koncertu”
Moimi świątecznymi fascynacjami postanowiłam podzielić się ze słuchaczami nagrywając zimową płytę. Jednak nagrania przypadły na okres największych upałów w lipcu i sierpniu. Mimo 35 stopni na termometrze i braku choinki, szybko udało nam się wprowadzić w świąteczny nastrój i myślę, że dużo tego ciepła przekazaliśmy na płycie - tak o swoim nowym projekcie mówi Ania.


W świątecznym repertuarze Anny Wyszkoni, wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak Dzisiaj w Betlejem, Jezus malusieńki, Cicha noc, Bóg się rodzi czy Lulajże Jezuniu, znalazła się jedna nieznana do tej pory, staropolska pastorałka Wielkie nieba, a także zachowana w świątecznym klimacie i promująca płytę piosenka Od nieba do nieba, do której powstał teledysk. Zarówno utwór, jak i clip, oddają magię i piękno świąt Bożego Narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardziej uniwersalnych.

Trudno jest napisać niebanalny świąteczny tekst nie wywołując do tablicy Świętego Mikołaja, karpia, choinki… myślę, że udało się to w piosence Od nieba do nieba. Traktuję ją jako pewnego rodzaju świąteczny hymn o pokoju, miłości i o bliskich. O wszystkim, co powinno być dla nas ważne, nie tylko w święta. Bardzo chciałabym, żeby stała się takim hymnem dla wielu z Was - dodaje Ania zapraszając do wspólnego kolędowania w nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Album Kolędy wielkie pojawi się w sprzedaży w dwóch formatach:

Wersja podstawowa CD zawierająca 13 utworów

1. Dzisiaj w Betlejem.
2. Mizerna cicha.
3. Jezus malusieńki.
4. Pójdźmy wszyscy do stajenki.
5. Wielkie nieba.
6. Cicha noc.
8. Przybieżeli do Betlejem.
9. Bóg się rodzi.
10. Nie było miejsca dla Ciebie.
11. Mój Anioł.
12. Lulajże Jezuniu.
13. Kolęda dla Ojca Świętego.

Wersja De Luxe z dodatkowym DVD, na którym znajdują się

1. Film dokumentujący nagrania, zawierający wywiady z artystami zaangażowanymi w projekt  oraz making of ze studia.
2. Teledysk Od nieba do nieba w reżyserii Pascala Pawliszewskiego.

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. Obie solowe płyty Ani, Pani i Pani i Życie jest w porządku, uzyskały status podwójnie platynowych! W 2016 roku Anna Wyszkoni będzie obchodziła jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. 

Płytę poleca Universal Music Polska
Zdjęcia: Marlena Bielińska, serwis RockHouse