Google+ Followers

niedziela, 15 listopada 2015

Film Twojego roku urodzenia... Ojciec chrzestny

Film, którego nikomu przedstawiać nie muszę. Dla tych, którzy się z nim nie zetknęli krótka notka dystrybutora pojawi się poniżej. Wcześniej jednak chciałbym zaprosić do zabawy: Ojciec chrzestny to wielkie dzieło mojego roku urodzenia - 1972.
Ciekawostka, o której zapewne wie niewiele osób - Niemowlęciem chrzczonym w filmie była Sofia Coppola, córka reżysera, wówczas mająca trzy tygodnie. - 1001 filmów które musisz zobaczyć, [s. 544]   
Twojego, ale też mojego, bo od tego tak naprawdę zaczęliśmy. Wystarczy w wiadomości w Grupie Cinema Malena lub mailem kominek@agkaminski.pl podać mi swój rok urodzenia udzielając też ewentualnie zgody na podanie imienia i nazwiska i pozwolić mi wybrać przełomowy film Twojego roku urodzenia. 

Wielokrotnie nagradzany film zapoczątkował serię obrazów poświęconych historii i roli włoskich gangsterów w USA. Don Vito Corleone jest głową rodziny mafijnej. Nazywany jest przez włoskich emigrantów ojcem chrzestnym. Wpływy czerpie z hazardu i prostytucji, ale przeciwny jest handlowi narkotykami. Odrzuca propozycję wspólnego interesu z właścicielem plantacji maku. Ta decyzja staje się przyczyną wojny gangów, ale w konsekwencji zmienia też późniejszy sposób działania gangsterów.

1972 - Ojciec Chrzestny
1984 - Terminator
???

http://koominek.blogspot.com - sześćdziesiąt dziewięć tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, 
zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...