Google+ Followers

środa, 18 listopada 2015

Film Twojego roku urodzenia... Terminator

Rok Twojego urodzenia Grażyna Stróż przyniósł światu kilka interesujących produkcji, ale ta jedna chyba na zawsze odmieniała oblicze kina w w stylu 'tech noir', sięgając po nazwę jednego z nocnych klubów, o czym nie widziałem. I tak, jak Top Gun z roku 1986, który już się pojawił i dzięki któremu Tom Cruise stał się gwiazdą Hollywood, tak Terminator sprawił, że na dobre rozbłysła gwiazda Arnolda Schwarzeneggera. Sam film miał być twórczą igraszką, zabawą Camerona, filmem, któremu nikt w żaden sposób nie wróżył sukcesu. A jednak błyskawicznie oczarował i zaczarował miliony widzów na całym świecie. Arnold wystarczy, że był, czasem nic nie mówił, miał ten szczególny wyraz twarzy, a jego Jeszcze tu wrócę na zawsze przeszło do historii kina. I krótki cytat z naszego wiodącego źródła:

Wartość filmu nie leży w jego założonej na wstępie oryginalności. Jest natomiast niezapomnianym doświadczeniem dzięki temu, że reżyser przebierał rozmaite elementy i tchnął w nie nowe życie.

Kiedyś poznałem go w oku w oko pracując w Stanach... przyjechał na narty z rodziną, bardzo miły i uroczy człowiek. Do dziś mam też pamiątkę z Arnoldem, banknot o nominale 8 dolarów... z Arnoldem, jako Gubernatorem Kalifornii. Swoją drogą, Grażyna lepszy film chyba nie mógł Ci się trafić..:) 
Twojego, ale też mojego, bo od tego tak naprawdę zaczęliśmy. Wystarczy w wiadomości w Grupie Cinema Malena lub mailem kominek@agkaminski.pl podać mi swój rok urodzenia udzielając też ewentualnie zgody na podanie imienia i nazwiska i pozwolić mi wybrać przełomowy film Twojego roku urodzenia. Dzięki publikacji 1001 filmów które musisz zobaczyć pojawił się tytuł otwarcia - Ojciec chrzestny.

1984 - Terminator

Trzy kolejne osoby czekają już na swój film...:)


http://koominek.blogspot.com - sześćdziesiąt osiem tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, 
zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...