Google+ Followers

środa, 4 listopada 2015

Po raz pierwszy na Śląsku... Targi Książki!

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-7-8 listopada 2015 roku. Zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w nowo powstałej Strefie Kultury obok Spodka. Na czytelników czeka oferta wydawnicza blisko 140 wystawców wzbogacona spotkaniami autorskimi, konferencjami czy wydarzeniami artystyczno-literackimi dla odbiorców w każdym wieku. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego są Katowice. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy). 
W targach udział wezmą m.in. wydawnictwa: Agora, Akapit Press, Arkady, Albatros, Bellona, Czarna Owca, Helion, Rebis, Świat Książki, Zakamarki, Dwie Siostry, Egmont, Ene Due Rabe, Ezop, Firma Księgarska Olesiejuk, Nasza Księgarnia, Muchomor, Świat Książki, Znak czy największy śląski wydawca - Sonia Draga
Czytelnicy spotkają się z blisko 60 znanymi i lubianymi autorami, będą wśród nich: Jerzy Bralczyk, Bronisław Cieślak, Marek Krajewski, Michał Ogórek, Marek Przybylik, Mariusz Szczygieł, Małgorzata Szejnert i Szczepan Twardoch. Dzięki współpracy z Biblioteką Śląską Targi odwiedzą nominowani do Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2014: Dariusz Foks, Zbigniew Kruszyński, Wit Szostak i Ewa Winnicka. Swój udział w Targach zapowiedzieli też autorzy związani ze Śląskiem: Mieczysław „Hajer” Bieniek, Marta Fox, Weronika Murek, Marta Obuch i Dariusz Rekosz


Śląskie Targi Książki od pierwszej edycji oferują wiele wydarzeń towarzyszących dla branży i szerokiej publiczności. Dla wydawców i profesjonalistów związanych z rynkiem książki będą okazją do promocji aktualnej oferty wydawniczej, a także do udziału w seminariach i konferencjach. Wśród nich znajdą się m.in.:
I Ogólnopolska Konferencja Księgarstwa „Księgarz zawód zagrożony? z inicjatywy Polskiej Izby Książki, konferencja dla specjalistów z branży poligraficznej Innowacyjne technologie i podłoża przeznaczone dla druku książek, organizowany przez Bibliotekę Śląską panel dyskusyjny krytyków i badaczy – o kondycji polskiej literatury współczesnej, czy firmowana przez ZAIKS konferencja o prawie autorskim. 
Wyjątkową atrakcją dla czytelników będzie Konferencja Moda na czytanie”, organizowana na Śląskich Targach Książki przez Fundację Dress for Success, która ze swoimi gośćmi pod przewodnictwem Ewy Minge będzie promowała dobry gust i smak nie tylko w kwestii ubioru, ale i lektury. Targi będą nie tylko piękne, ale i smaczne – do wspólnych kulinarnych odkryć zaproszą Ewa Wachowicz i Marieta Marecka. 
Licealiści wezmą udział w zajęciach przygotowanych przez wykładowców Zakładu Teorii Literatury Uniwersytetu Śląskiego. Będą też mieli okazję poznać wielkich pisarzy z innej, nieznanej strony podczas seminarium Pisarze - ludzie z krwi i kości. Anegdoty, epizody z życia wybitnych pisarzy, m. in. Tomasza Manna, Bohumila Hrabala, Franza Kafki, Stanisława Lema i zobaczyć towarzyszącą wystawę rysunków pt. Pisarze, pisarze. Dla młodszych czytelników, we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach i Biblioteką Miejską w Katowicach, przygotowano warsztaty literackie oraz wiele innych atrakcji. Jak zwykle goście Fundacji Miasto Słów będą czytać bajki, a z pomocą w dylematach lekturowych dzieciom i ich opiekunom pospieszy Literacki Ostry Dyżur organizowany przez czasdzieci.pl. Swoich autorów i książki przedstawią najpopularniejsze wydawnictwa dla dzieci. 

Już dziś zapraszamy na uroczyste otwarcie Targów z udziałem Marka Krajewskiego, laureata Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2013, w piątek 6 listopada, o godz. 13.
Śląskie Targi Książki otwarte będą dla publiczności w dniach 6-7-8 listopada od 10.00 do 18.00. Wstęp na Targi jest wolny. Więcej na stronie
slaskczyta.pl

Pierwsze Śląskie Targi Książki 2015

Termin:                           6-8 listopada 2015 roku
Miejsce:                          Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Godziny otwarcia             10.00 do 18.00
Miasto Współgospodarz:   Katowice
Partner merytoryczny:      Targi Książki
Organizator wykonawczy: Murator EXPO