Google+ Followers

niedziela, 8 listopada 2015

Śląski Targi Książki już za nami...

Premierową odsłonę Śląskich Targów Książki można śmiało uznać za udaną, choć w tej pierwszej odsłonie nie pojawiło się zbyt wielu wydawców, z którymi blisko współpracuję.
Stąd nie bez znaczenia jest fakt, że prym wiódł Dom Wydawniczy REBIS​, stąd też kilka interesujących pozycji w różnym stylu i gatunku. W tym zestawie również najnowsza powieść Lecha Majewskiego, Manhattan Babilon z autografem autora.
Rok 2003, w którym trauma po tragedii WTC wciąż była jeszcze żywa. I na tym tle autor oparł swoją mroczną powieść z ważnym mam wrażenie przesłaniem w tle. Rozmawiając na targach uświadomiliśmy sobie, że Lech Majewski ma chyba niską świadomość wśród czytelników. Ja sam muszę w tym kontekście mocno nadrobić.
W tym małym zbiorze targowych osobliwości pozyskana do lektury książka Luizy Łuniewskiej, Szukając Inki, czyli podróż śladami Danuty Siedzikówny. Książka wydana nakładem Wydawnictwa The Facto​. Za jakiś czas postaram się podzielić szerszym spojrzeniem jednocześnie dziękując wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza.
I jeśli wszystko dobrze się ułoży do grona współpracujących wydawnictw dołączy rodzime, katowickie Wydawnictwo Sonia Draga​.