Google+ Followers

piątek, 8 stycznia 2016

Literackie rozdanie... No. 27

Na samym początku pragnę poinformować, że znany Wam już konkurs Wybierz sobie książkę... zmienił swoją nazwę na Literackie rozdanie...

KONKURS ZAKOŃCZONY, WYNIKI DOSTĘPNE SĄ W TYM MIEJSCU. 

Nowy Rok to również dobry czas na nową formę konkursu, określone reguły i zasady, jednoczesną edycję tutaj i na FB, znacznie atrakcyjniejszą formę, niż było to do tej pory, gdyż książek nie brakuje i jak zawsze mam dla Was coś godnego uwagi. Coś, co kusi i przyciąga. Coś, co nie pozwala przejść dalej obojętnie. Coś dobrego i doskonałego.

------------------------------------------------

Osoby posiadające konto na portalu Lubimyczytac.pl zapraszam 
do Grupy Wybierz sobie książkę, gdzie będzie można mieć wpływ 
na kolejne rozdania tworząc swoje zestawy konkursowe.

Literackie rozdanie No. 27 dostępne na FB poleca się uwadze...:)

------------------------------------------------


Literackie rozdanie... w jego 27 edycji prezentuje się poniżej:

- Złota skóra, Carla Montero, Dom Wydawniczy REBIS, 2014;

(...) Nagłe pojawienie się Inés zatrzymało serce i odebrało mowę. Wszyscy, którzy tego wieczoru mieli okazję ją poznać oniemieli z wrażenia. Jej złota skóra burzy zmysły, przyprawia o zawrót głowy, doprowadza do szaleństwa…

- Człowiek, który czytał umarłych, Antonio Garrido, Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2014;

(...) Losy młodego mężczyzny splatają się z losami cesarstwa, a dobro jedynej, żyjącej siostry czasem trzeba postawić nad wszystko inne. Ci przez jakiś czas żył i uczył się w stolicy Chin Lin’anie, jednak surowy nad wyraz kanon żałoby po śmierci bliskich sprawia, że zmuszony zostaje do powrotu do rodzinnej wsi, gdzie nie czeka go żadna przyszłość poza pracą na polu starszego brata. Znalezione na tym samym polu ciało zamordowanego sąsiada na zawsze odmieni jego życie i dotrze tam, gdzie nigdy nawet nie zdawał sobie sprawy, że będzie mu dane.

- Strefa interesów, Martin Amis, Dom Wydawniczy REBIS, 2015;

(...) Nic nie wskazuje na, że to, o czym opowiada powieść mogło faktycznie mieć miejsce, jak w przypadku miłości esesmana i Żydówki. Choć nie jest wykluczone, że w określonym przedziale czasowym coś mogło się wydarzyć pomiędzy żoną komendanta obozu, a jednym z oficerów SS służącym na jego terenie. Bez względu na to, czy taka historia miała faktycznie miejsce, czy też nie autor rozegrał to po mistrzowsku. Ukazując pobudki do działania, słabości, ułomności natury ludzkiej w zmaganiach z cierpieniem, bólem, biciem, pracą ponad siły w warunkach Sonderkommando. Z drugiej strony pijaństwo, rozpustę, brak hamulców moralnych i etycznych panów życia i śmierci.

- Klątwa utopców, Iwona Banach, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015.

(...) Tutaj każdy ma odegrania swoją bardzo istotną rolę. Tutaj również okaże się, że nie wszyscy są tymi, za których się podają, tutaj również trup ściele się gęsto, a Kusiakowa we wszystkich widzi utopców. A to dopiero początek problemów Dagmary, Różowej Pindzi, pięknej Kingi, szalonego Filipa, zakręconego na punkcie tej ostatniej Jaśka i jeszcze kilku osób.

------------------------------------------------

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs Literackie rozdanie... No. 27 trwa od 8.01.2016r. do 23:59, 17.01.2016r.
2. Zgłoszenia konkursowe powinny pojawiać się w komentarzach na blogu, jak też w komentarzach w jego edycji na FB.
3. Rozwiązanie tej edycji nastąpi w ciągu 2 kolejnych dni od daty zakończenia.
4. Wyniki zostaną opublikowane na FB na stronie Kominek w zakładce 'Konkursy' i tylko tam proszę ich szukać.
5. Osoby wyłonione w trakcie losowania proszone będą o podanie adresu w formie mailowej: kominek@agkaminski.pl lub w formie wiadomości prywatnej na stronie Kominek na FB. Brak zgłoszenia w ciągu 3 dni od daty opublikowania wyników sprawi, że nagroda wraca ponownie do puli.
6. Nagrody wysyłane są niezwłocznie po otrzymaniu adresów, chyba, że zaistnieją określone okoliczności, o których osoby nagrodzone były i są wcześniej informowane, co w efekcie może być powodem opóźnienia wysyłki nagrody.
7. W każdej edycji do wylosowanie będą DWIE NAGRODY. Po jednej w blogu i na FB zgodnie z następującą regułą - w niniejszej edycji pierwszą nagrodę losuję na blogu, drugą na FB. Jeśli zdarzy się tak, że w wyniku losowania po raz drugi pojawi się ten sam tytuł losowanie na FB zostanie powtórzone. Osoba losująca nigdy nie wie, co losuje, a pomocne są w tym liczby, którymi numeruję zgłoszenia konkursowe tam, gdzie oczywiście jestem w stanie się nimi podzielić (kwestia ustawień prywatności użytkowników).
8. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn.zm.).
9. Udział minimum 30 osób w każdej z edycji (w blogu i na FB) daje jej gwarancję ważności bez możliwości anulowania określonej edycji, jeśli zdarzy się tak, że osób biorących udział będzie mniej, niż 30.
10. Udział w konkursie oznacza akceptację powyższego Regulaminu.

ZASADY KONKURSU:

1. Być lub zostać obserwatorem publicznym bloga (dodać też do kręgów) lub jeśli nie posiadamy konta Google+ polubić stronę Kominek na FB.
2. W komentarzu wskazać interesującą nas książkę.
3. Udostępnić konkurs na swojej stronie Google+ na Instagramie lub na swoim profilu na FB jako publiczny.
4. Udostępnione zdjęcie konkursowe na FB proszę ustawić na czas konkursu, jako swoje zdjęcie w tle.
5. Dopuszczalny jest udział w konkursie w obu miejscach jednocześnie.

Linki lub hiperłącza odsyłają jak zawsze do moich osobistych spojrzeń na konkursowe tytuły.
Życzę powodzenia!