Google+ Followers

czwartek, 21 stycznia 2016

Literackie rozdanie... No. 28

Na samym początku pragnę poinformować, że znany Wam już konkurs Wybierz sobie książkę... zmienił swoją nazwę na Literackie rozdanie... 

KONKURS ZAKOŃCZONY, WYNIKI DOSTĘPNE SĄ W TYM MIEJSCU.

Po raz kolejny i zapewne nie ostatni łączą swoje siły dwie ekipy: Kominek & Książka w mieście
Dzięki temu jest to coś, co kusi i przyciąga. Coś, co nie pozwala przejść dalej obojętnie. Coś dobrego i doskonałego.

------------------------------------------------

Osoby posiadające konto na portalu Lubimyczytac.pl zapraszam 
do Grupy Wybierz sobie książkę, gdzie będzie można mieć wpływ 
na kolejne rozdania tworząc swoje zestawy konkursowe.

------------------------------------------------


Literackie rozdanie... w jego 28 edycji prezentuje się poniżej:

- Dziewczyna, która kochała kamelie, Julie Kavanagh, Wydawnictwo Znak litera nova, 2014;

(...) Dzięki bardzo dokładnej i starannej kwerendzie autorce udało się dotrzeć do wielu unikalnych źródeł, dzięki którym to dzieło zyskało dodatkowego blasku i ożyło historią najbardziej znanej kurtyzany Paryża. Książka została podzielona na pięć głównych rozdziałów, które w szczególny sposób podkreślają ciąg przemian i swoistą metamorfozę młodej dziewczyny, która w krótkim czasie była już na ustach wszystkich. Nie wszyscy darzyli ją szacunkiem z racji jej profesji, ale praca jaką włożyła w swój osobisty rozwój zaowocowała szerokimi horyzontami, otwarciem się na świat kultury, znajomość dzieł wielu wybitnych twórców, a przy tym na tyle dużą inteligencję, iż niejednokrotnie uczestniczyła w filozoficznych dysputach w ścisłym męskim gronie. Chęć bycia nie tylko piękną i powabną, ale też mądrą, inteligentną, świadomą swoich zalet, damą. Jednocześnie obserwującą starannie otoczenie, aby unikać naleciałości, które mogła pozostawić po sobie wieśniaczka z Normandii.

- Botanika duszy, Elizabeth Gilbert, Dom Wydawniczy REBIS, 2014;

(...) Elizabeth Gilbert podarowała czytelnikom historię dziewczyny, która dorastając coraz bardziej traciła nadzieję na miłość, radość i szczęście. Życie Almy nigdy nie było tak do końca pogodne, przez chwilę, gdy pojawiła się przyjaciółka Retta Snow, wszystkie trzy przez moment mogły mówić o szczęściu, ale czym jest malutki moment w bezmiarze trudnego, ponurego, pozbawionego blasku, życia? Potrzeba było wielu lat i wielu wyrzeczeń, aby zrozumieć błędy młodości i jedynie próbować, choć w drobnym stopniu im zaradzić.

-------------------------------

... zapraszam przed Kominek, nie tylko można się ogrzać, ale świeży powiew kultury
 wpływa kojąco na potargany odmętami zawodowej zamieci umysł...

Książka w mieście, a wraz z nią wszystko to, co związane jest z książkami, 
co się do nich przydaje, co pozwala o nie dbać i się nimi zajmować...
-------------------------------

- Przemyślny ból, Andrew Miller, Wydawnictwo Znak, 2015;

(....) Słowa rzadko, kiedy tworzą coś więcej, niż zbiór zdań, akapitów, rozdziałów, czy w konsekwencji dzieło końcowe, mniej lub bardziej udaną powieść. Słowa będące kwestią przypadku nie są niczym więcej, jak robieniem sztuki dla sztuki, zapełnianiem przestrzeni intelektualnej nic nieznaczącymi frazesami.
Na szczęście wśród przeciętności, również wśród książek dobrych zdarzają się też literackie perełki. Literackie dzieła sztuki, a Andrew Miller miał niebywałe szczęście popełnić jedną z nich, magicznych w swej niezwykłości, literackich perełek.

- Trzynaście powodów, Jay Asher, Dom Wydawniczy REBIS, 2015;

Niezwykłość Hopeless
Niesamowitość Morza spokoju
Nierzeczywiste pragnienie budzącego się nieba, które w tym konkretnym odniesieniu ma jakże istotne znaczenie, bo gdy dotrzesz do końca tej w sumie niewielkich rozmiarów książki nic już nie będzie takie samo… 
To skojarzenie z dwoma przytoczonymi powyżej tytułami pojawiło się na początku lektury i towarzyszyło mi przez cały czas. Musiałbym się tylko zastanowić nad chronologią, wtedy wszystko stałoby się jasne.
------------------------------------------------

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs Literackie rozdanie... No. 28 trwa od 21.01.2016r. do 23:59, 4.02.2016r.
2. Zgłoszenia konkursowe powinny pojawiać się w komentarzach na blogu.
3. Rozwiązanie tej edycji nastąpi w ciągu 2 kolejnych dni od daty zakończenia.
4. Wyniki zostaną opublikowane na FB na stronie Kominek w zakładce 'Konkursy' i tylko tam proszę ich szukać.
5. Osoby wyłonione w trakcie losowania proszone będą o podanie adresu w formie mailowej: kominek@agkaminski.pl lub w formie wiadomości prywatnej na stronie Kominek na FB. Brak zgłoszenia w ciągu 3 dni od daty opublikowania wyników sprawi, że nagroda wraca ponownie do puli.
6. Nagrody wysyłane są niezwłocznie po otrzymaniu adresów, chyba, że zaistnieją określone okoliczności, o których osoby nagrodzone były i są wcześniej informowane, co w efekcie może być powodem opóźnienia wysyłki nagrody.
7. Osoba losująca nigdy nie wie, co losuje, a pomocne są w tym liczby, którymi numeruję zgłoszenia konkursowe tam, gdzie oczywiście jestem w stanie się nimi podzielić (kwestia ustawień prywatności użytkowników).
8. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn.zm.).
9. Udział minimum 50 osób daje jej gwarancję ważności bez możliwości jej anulowania z gwarancją wylosowania jednego pakietu nagród: książka plus torba. Jeśli zdarzy się tak, że osób biorących udział w  tej edycji będzie minimum 100 zostaną wylosowane dwa pakiety nagród.
10. Udział w konkursie oznacza akceptację powyższego Regulaminu.

ZASADY KONKURSU:

1. Być lub zostać obserwatorem publicznym bloga (dodać też do kręgów) lub jeśli nie posiadamy konta Google+ polubić strony Kominek i Książka w mieście na FB.
2. Udostępnić konkurs na swojej stronie Google+ na Instagramie lub na swoim profilu na FB jako publiczny.
3. W komentarzu poniżej proszę wpisać: tytuł wybranej książki, a także jeśli posługujemy się w sieci pseudonimem podać w nawiasie swoje imię i nazwisko.

Linki lub hiperłącza odsyłają jak zawsze do moich osobistych spojrzeń na konkursowe tytuły.

Życzymy powodzenia Kominek & Książka w mieście!