Google+ Followers

czwartek, 25 lutego 2016

Do zobaczenia... w Planet Cinema Katowice

Nowy filmowy cykl, który będzie zapowiedzią premier kina w centrum miasta, 
kina z możliwościami, kina, o którym napisałem dosyć niedawno:

Jeśli do Katowic nie jest daleko lepszej okazji nie znajdziecie.
Jeśli męczą Was reklamy, jeśli bufet jest kosmicznie drogi, jeśli...
Tutaj "jeśli nie istnieje"... warto wpadać i korzystać!
 


Myśl przewodnia, której warto się trzymać i mieć na względzie nadchodzące premiery, 
które będzie można poznać w Planet Cinema Katowice

12 lutego - Ojcowie i córki
Dystrybucja filmu: Kino Świat

Mężczyźni mogą żyć bez miłości... my jednak nie.

Myśl, która pada z ust kobiety, która w jakiś sposób przebija z urzekającego filmu, Ojcowie i córki. Filmu, który poruszył mnie głęboko i pozwolił zatrzymać się nad nim na znacznie dłużej, niż pierwotnie miałem wrażenie, że będzie to możliwe.
Doskonały, jak zawsze Russell Crowe odrobinę jest w tym filmie bliski postaci, jaką zagrał w obrazie Piękny umysł z 2001 roku. Wtedy ogarnięty manią liczb doktor John Nash, teraz pisarz z Pulitzerem na koncie, zdeterminowany, dotknięty chorobą, zamknięty w literackim świecie z jedynym celem, który go prowadzi, a którym jest jego córka Katie.
I ona sama, drobna, delikatna istota, (urzekająca rola małej Kylie Rogers), ćwierć wieku później dorosła, młoda kobieta borykająca się z demonami swojego wciąż krótkiego życia. Osierocona przez matkę, w bliskiej relacji z ojcem pisarzem, który nie doczekał triumfu swojej największej powieści, Ojcowie i córki.
Amanda Seyfried, jako dorosła Katie nie niknie w cieniu swojego filmowego ojca. W sumie film ma dwa bieguny i oba doskonale się uzupełniają w ujęciach współczesnych i retrospekcji. W wyrazisty, dobry sposób kreuje obraz swojej bohaterki, która nie umie, nie potrafi kochać. Która w dorosłym życiu nie potrafi znaleźć dla siebie bezpiecznej przystani, w której będzie mogła zacumować na chwilę, na dłużej, na stałe. Wydaje się, że filmu nie przebija nawet cień nadziei, jednak, jeśli przyjrzeć się bliżej, delikatny jej promyk dotyka nas w tej pełnej emocji, trudnej, choć pasjonującej opowieści.
Naszą uwagę przykuwa również mała Lucy, zagrana genialnie przez znaną z obrazu Bestie z południowych krain, Quvenzhané Wallis.
Poczynania wujostwa nie są bez znaczenia dla losów ojca, ale też jego dziecka i tego, w jakim świecie i jakich okolicznościach przyjdzie jej dorastać.

Do zobaczenia w Planet Cinema Katowice.
Zostań członkiem społeczności Planet Cinema Katowice.