Google+ Followers

piątek, 8 kwietnia 2016

Dziś w TV

Chłopiec w pasiastej piżamie, TVP1, 21:20 2016.04.16
Film z 2008 roku, historia, obok której trudno przejść obojętnie. Gdy poznałem go po raz pierwszy nie wiedziałem, co myśleć i jak się do niego odnieść, bo tragizm, jaki ze sobą niesie jest nieogarnięty, a jednak to nie fikcja, ani fantastyka.
Świat widziany oczami ośmioletniego dziecka, syna oficera SS jest zupełnie inny, niż otaczających go ludzi czasu wojny. Świadomość, że jego ojciec jest komendantem obozu koncentracyjnego zupełnie nie istnieje, a ludzie w „pasiastych piżamach” niczym się nie różnią od niego, może poza tymi dziwnymi ubraniami.
Poznany rówieśnik po drugiej stronie drutów staje się jego jedynym przyjacielem, kolegą, rozmówcą. Mały rówieśnik w pasiastej piżamie wegetujący za drutami odkrywa w Bruno swoją bratnią duszę. Ich rozmowy z perspektywy drutów są niezwykłe, niesamowite, dramat holokaustu i wojny, która ich otacza, dla nich nie ma żadnego znaczenia. Chcą żyć, śmiać się i bawić.
Finał tego filmu nie przynosi dobrego i ciekawego zakończenia, jednak nie wypada tu powiedzieć zbyt wiele. Bez wątpienia warto, gdyż ocena 8.2 ponad 120 000 widzów jest świadomym faktem odbioru tego wyjątkowego filmu.

http://koominek.blogspot.com - osiemdziesiąt jeden tematycznych szufladek i zapewne na nich się nie skończy, 
zapraszam w odwiedziny do bloga, aby klimat Kominka oczarował Cię bez reszty...