Google+ Followers

wtorek, 31 stycznia 2017

Dziś w TV

Cinema Malena - Pitbull (2005), Polsat, 2017.01.31 22:20

W magicznym okienku u góry ekranu (na Instagramie) propozycja na dzisiejszy wieczór z 2001 roku. Tutaj natomiast film, który lubię, który cenię i który wstrząsnął posadami Pałacu Mostowskich. Był na tyle odważny w swym przekazie, iż trudno szukać choć sekundowej przebitki na jakże popularny w tego typu filmach budynek Komendy Głównej Policji. Jakże inny jest to film od tego, co wydarzyło się w minionym roku. Poniżej we fragmencie recenzji, całość do odkrycia w blogu.

(...) Ludzie mają to do siebie, że przede wszystkim walczą z problemami, niedostatkiem, brakiem zrozumienia, a policjant to nie cyborg, nie robot, który wszystko ma gdzieś. On, jak każdy inny zmaga się z potężnym stresem, jaki niesie praca, on na ogół nie wiąże końca z końcem, walczy o dziecko, jest stróżem na parkingu. Wreszcie zastanawia się, czy starczy mu z pensji psa na dom starców i po jakim czasie skończą się te pieskie pieniądze. Dobrą i ciekawą przeciwwagą dla tych wszystkich problemów były dobrze napisane dialogi, co jakiś czas przywołujące uśmiech.

Pasikowski w Psach pokazał ten problem częściowo, gdyż jego film był jakby bez duszy. Vega poszedł dalej, nie bał się zrobić krok, który z pełną świadomością odkrywa wszystkie walory bycia psem w takiej sekcji, jak Wydział ds. Zabójstw. Z cienką pensją, bez dodatkowych profitów, życie z dnia na dzień, gorzej, z godziny na godzinę. Tu już nie razi ciągle lejąca się wódka, która choć chwilowo pomaga zapomnieć o tym całym szambie, w które się wdepnęło. A jednak kroczy się dalej, z podniesioną głową unikając łapówek, korupcji, sprzedania się tym, z którymi się walczy. Pół miliona dolarów, gdy za kilka kanistrów benzyny wpada dwieście złotych. I co powiecie? Z całą pewnością nie frajer.
 
 
Pełny tekst recenzji dostępny w TYM MIEJSCU.

Film i serial. W różnym kolorycie, gatunku i odcieniu w moim autorskim spojrzeniu. 
Zapraszam przed Kominek każdego, kto ceni wartość, jaką daje dobre kino.