Google+ Followers

środa, 18 stycznia 2017

#stuleciewinnych No. 03

Dziś wspominałem urzekającą sagę, której autorką jest Ałbena Grabowska i oto pojawia się pomysł, który warto pokazać ponownie w formie tryptyku. A najlepiej wypada w nim pięknie wydana graficznie kompozycja trzech powieści. Zaczynamy od ostatniej, aby finalnie skończyć na pierwszej.
Poniżej słów kilka napisanych swego czasu. Pełne tekst spojrzenia do odkrycia w tym miejscu.

(...) W nierzeczywistej materii realnego świata wszystko, co dobre zamknęło się w książce, a może raczej w książkach Ałbeny Grabowskiej. Nie zdawałem sobie sprawy, że można pisać tak pięknie i w tak niezwykły, a także emocjonujący sposób komponować słowa.
To, co przyszło ku nam w tych, którzy przeżyli stopniowo dopełniało się w tych, którzy wierzyli i uwierzyli. Wzruszenie, jak w trakcie przypływu dociera do mnie falami. Odkrywana stopniowo historia, która wkrótce się dopełni zamyka w sobie wszystko to, czego oczekujemy od literackiego arcydzieła. Powieści wybitnej, rodzinnej sagi odmalowanej na przestrzeni wieku, czy wreszcie niesamowitych relacji międzyludzkich, które podarowała nam autorka.

Wywiad z Ałbeną Grabowską dostępny jest w TYM MIEJSCU.

Zapraszam przed Kominek, nie tylko można się ogrzać, ale świeży powiew kultury wpływa kojąco na potargany odmętami zawodowej zamieci umysł.