Google+ Followers

czwartek, 22 czerwca 2017

Wyjątkowa premiera - cykl spotkań autorskich!

Inferno. Piekło wojennej zbrodni. Piekło polityki i ludzkich wyborów.
Wyczekiwana premiera drugiego tomu trylogii biograficznej Waldemara Piaseckiego Jan Karski. Jedno życie.

Jana Karskiego stawiam tuż obok Jana Pawła II i rotmistrza Pileckiego. Można sięgać dalej, ale tych trzech Panów zasługuje na miano Największych Osobowości XX wieku.

Dwa lata po premierze Madagaskaru, pierwszego tomu trylogii biograficznej Jan Karski. Jedno życie autorstwa Waldemara Piaseckiego, 5 lipca do księgarń trafi wyczekiwany tom drugi, zatytułowany Inferno.
Monumentalne dzieło Waldemara Piaseckiego, przyjaciela i w ostatnich latach życia Jana Karskiego organizator jego działalności publicznej, pełne fascynujących detali i wydarzeń dotąd nieopisywanych czy wręcz nieznanych. To książka drobiazgowo odtwarzająca wojenne lata legendarnego emisariusza, a przy tym pasjonująca niczym powieść sensacyjna. Takiej książki o Karskim jeszcze nie było i już nie będzie.

Premierę księgarską poprzedzą liczne wydarzenia związane z książką.

W ramach Big Book Festival gorąco zapraszamy 25 czerwca o godzinie 14:00 do budynku dawnej szkoły przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie. Spotkanie z Autorem poprowadzą Anna Sańczuk i Maciej Ulewicz (Kultura do Kwadratu – Polsat).

26 czerwca zapraszamy do auli Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie. Prezentacja książki będzie połączona z uroczystym wręczeniem Nagrody Orła Karskiego ojcu Ibrahimowi Al Sabbaghowi OFM, proboszczowi z Aleppo. Poprowadzi ją wybitny artysta scen polskich Jerzy Trela.

Na prezentację książki z udziałem autora zapraszamy również 28 czerwca na godz. 18:00 do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przy ul. Wojska Polskiego 83 w Łodzi.

Zapraszamy!