Google+ Followers

niedziela, 2 lipca 2017

Patronat medialny - Waldemar Piasecki - Jan Karski. Jedno życie (tom II)

Prawdą jest stwierdzenie, że takiej publikacji, takiej biografii nigdy wcześniej nie było i nigdy już nie będzie. A czyta się ją jak najlepszą powieść!
Pierwszy tom liczy sobie blisko 900 stron i dotarłem do połowy, aby sięgnąć po ten drugi, którego objętość jest jeszcze większa i obejmuje TYLKO sześć lat życia tego herosa, dla którego nie istniało niemożliwe, który nie był obojętny na los bliźnich, którzy tak, jak on żyli pod tym samym sztandarem i byli dumni z bycia Polakami. To jednak dopiero miało nastąpić, wcześniej była wrześniowa klęska i porzucenie przez aliantów, którzy mieli wielkie szanse zakończyć wojnę w jeden miesiąc, a tak było to sześć lat śmierci i terroru.
Jan Karski nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie zadania postawi przed nim los i jak wiele przyjdzie mu doświadczyć zanim doczeka wyzwolenia, a może raczej zakończenia wojny, bo dla nas raczej było to zniewolenie. O tym jacy byli Rosjanie Janek Kozielewski przekonał się już w październiku 1939 roku.
Na tym etapie wspomnę tylko, że wystartował konkurs literacki - POLSKA TO BRZMI DUMNIE. Serdecznie zapraszam do włączenia się do zmagań konkursowych, bo jego temat daje bardzo szerokie pole do interpretacji twórczej. Liczę na mnogość doskonałych prac i jestem dumny z faktu, że mam niezwykłą przyjemność objąć to wielkie dzieło swoim patronatem. Książka do której bez wątpienia będę jeszcze wracał.

Książka do odkrycia i zdobycia w TYM MIEJSCU.

Zapraszam przed Kominek, nie tylko można się ogrzać, 
ale świeży powiew kultury wpływa kojąco na potargany odmętami zawodowej zamieci umysł.
http://facebook.com/koominek