Google+ Followers

czwartek, 31 sierpnia 2017

Pachnące nowością No. 36

Pachnące nowością pojawiły się w kilkunastu odsłonach jakiś czas temu w blogu. Teraz powracam z nimi tutaj w tej właśnie postaci dzieląc się notką wydawniczą zanim sam będę mógł o niej opowiedzieć. 
Poznana w całości, poruszająca, fascynująca i niezwykła opowieść i tylko przeciążony umysł sprawia, że jak dotąd nie miałem okazji, aby szerzej o niej opowiedzieć. 

W kraju pełnym tajemnic sama ustalasz reguły gry. 
Rok 1958. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, planuje zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć ukryte w nim skarby. 
Lecz Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążon w krwawym konflikcie. Podróż do Jabrin może okazać się niemożliwa.
Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki.
 Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maude wywraca życie Joan do góry nogami. Przyjaźń kobiet zacieśnia się, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Gdy zaczyna zastanawiać się nad eswoimi wyborami i motywami Maude, jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze. 
Teraz musi znaleźć sposób na zatrzymanie lawiny wydarzeń, którą sama wywołała. Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła wrócić do domu?

Data wydania: 19 lipca 2017 

Katherine Webb, Angielka, Wydawnictwo Insignis, Kraków 2017