Trzy kolory

poniedziałek, 14 listopada 2016

Patronat medialny - Joanna Opiat-Bojarska - Niebezpieczna gra

Staję się powoli mistrzem małej formy.
Nie pamiętam w jaki sposób pierwsza książka Joanny Opiat-Bojarskiej trafiła w moje dłonie. Czy ktoś mi ją polecił, czy też odkryłem ją sam. Jakkolwiek było i jakkolwiek jest już wtedy czułem, że na tej jednej się nie skończy i będą kolejne. Jeśli do jedynki dodamy zero to 10 brzmi już dumnie.
Z każdą kolejną powieścią świadomość autorki w pisaniu docierała się i kształtowała. Z każdą kolejną książką był to coraz bardziej wyrafinowany kryminał i pojawiali się bohaterowie, którzy zaczęli budzić naszą sympatię. Z jednej strony Młody i Burza-Burzyński, z drugiej po raz drugi do głosu dochodzi Aleksandra Wilk i ponownie ma coś ważnego do powiedzenia i zrobienia.
Los jej nie oszczędza. Rok wcześniej jej rodzinę i ją samą dotknęła bolesna tragedia. Choć tak naprawdę sprawcą wszelkich nieszczęść był on sam, kochany mąż i tatuś. Nieświadomie wrzucił Olę w otchłań bez dna.
Teraz nic nie zapowiada tego, co w ciągu najbliższych godzin ma się wydarzyć. Teraz to tylko szybki babski wypad do Łodzi. Dobra zabawa, dobre drinki, dobre... Z małą przysługą, która nagle otworzy puszkę Pandory - Poznań nie zając, nie ucieknie. Po tych słowach wszystkie plany straciły rację bytu, a w umyśle pani psycholog zaczął kiełkować plan rozwiązania sprawy, która nigdy miała nie istnieć. Przeszłości jednak mała Ola nie mogła wymazać i różnych obrazów z odległej w czasie Łodzi.
Joanna Opiat-Bojarska z perspektywy czasu stworzyła już swoją markę. Sięgając po jej powieść możemy być pewni, że nie tylko będzie się działo, ale też, a może przede wszystkim zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym. Gdyż wątek z amnezją i grzebanie z umyśle tajemniczego bohatera to koncepcja dobra, doskonała, zasługująca na aplauz i słowa uznania. Niebezpieczna gra nie pozostawia wątpliwości, co do wyjątkowej wartości tego dzieła.

Niebezpieczna gra do poznania i zdobycia dostępna jest w TYM MIEJSCU.

Inne dokonania Joanny Opiat-Bojarskiej:
3. Koneser;

Joanna Opiat-Bojarska, Niebezpieczna gra, Czwarta Strona, Poznań 2016

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zajrzyj przed Kominek: www.facebook.com/Koominek