Trzy kolory

piątek, 16 marca 2018

Pitbull. Ostatni pies (2018)

Wrażenia... nadal nie wiem, dlaczego Patryk Vega oddał swój flagowy produkt innemu twórcy, bo dziwnie się ogląda ten film wiedząc, że scenarzystą i reżyserem jest Władysław Pasikowski.
Pitbull. Ostatni pies jest domknięciem tryptyku, ale tak naprawdę odstaje od dwóch wcześniejszych produkcji, nie ma przede wszystkim tej ikry, którą miał doskonały Pitbull z 2005 roku, czy nawet to, co wydarzyło się dwa lata wstecz, czyli Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Nie ma dynamiki w sekwencji luźno posklejanych scen filmowych i nie ma Gebelsa, jest jego legenda w jednej, krótkiej scenie. Ktoś napisał, że Pasikowski uratował ten film, a jednak mam wrażenie, że pozostały proch i pył i puste plany zdjęciowe.
Nasiadówki w komendzie, konspiracja w kościele, niby Pruszków kontra Wołomin, a epoka zupełnie inna. Nad wyraz dobra Doda, w roli napisanej dla niej i ostatni pies, Despero. Są też Metyl i Quantico. Trzej jeźdźcy apokalipsy contra reszta świata. Jest kilka tekstów, które promują plakaty i na nich się kończy. Liczyłem na znacznie więcej, na Pasikowskiego rodem z Psów, na film z charakterem, a wyszło coś zbliżonego. W dużym skrócie. 

6/10

Film i serial. W różnym kolorycie, gatunku i odcieniu w moim autorskim spojrzeniu. 
Zapraszam przed Kominek każdego, kto ceni wartość, jaką daje dobre kino.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zajrzyj przed Kominek: www.facebook.com/Koominek