Trzy kolory

czwartek, 18 września 2014

George Ezra - Wanted On Voyage

Wydany oryginalnie jesienią 2013 roku jako utwór do darmowego pobrania Budapest największe triumfy święci obecnie – także za sprawą nowej wersji teledysku, którą obejrzeć można TUTAJ. Utwór  odtwarzano na Spotify ponad 10 milionów razy, a oba klipy mają ponad 5 milionów wyświetleń. Przypomnijmy też, że w styczniu George uznany został za jednany za jedną z 5 największych nadziei 2014 roku przez BBC (TOP5 w plebiscycie Sound Of 2014). Wyprzedanie 22 koncertów z jego brytyjskiej, a później także europejskiej trasy było więc naturalną koleją rzeczy.

Wciąż słyszę, że to mój rok – mówi. I jest to miłe, ale trochę problematyczne, bo zamierzam śpiewać i grać jeszcze w przyszłym roku i znacznie dłużej!

Wanted On Voyage nagrany został na pomiędzy listopadem 2013, a styczniem b.r. w Clapham w południowym Londynie pod okiem producenta Cama Blackwooda. Ezra sam zagrał wszystkie partie gitary, basu i klawiszy. Utrzymana w dużej mierze w klimatach akustycznych płyta zawiera sporo zaskoczeń: czasem są to motywy elektroniczne (Stand By Your Gun) a czasem bluesowe (Listen To The Man). W warstwie lirycznej znajdziemy tu dużo przemyśleń młodego muzyka, ale zabraknie też luźniejszych, dowcipnych tekstów, jak choćby w Drawing Board, będącym fikcyjnym odwetem na dawnej kochance To naprawdę zabawna płyta - podsumowuje Ezra. - Bo i nagrywanie jej było też dobrą zabawą.
Album ukazał się 1 lipca w wersji standard (12 utworów) i deluxe (dodatkowe 4 utwory).

Tracklista płyty standardowej:
1. Blame It On Me
2. Budapest
3. Cassy O'
4. Barcelona
5. Listen To The Man
6. Leaving It Up To You
7. Did You Hear the Rain?
8. Drawing Board
9. Stand By Your Gun
10. Breakaway
11. Over The Creek
12. Spectacular Rival

Muzyczna przystań: Sony Music Poland

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zajrzyj przed Kominek: www.facebook.com/Koominek