Trzy kolory

czwartek, 18 sierpnia 2016

Krystyna Mirek - Wszystkie kolory nieba

W ostatnim okresie Instagram stał się miejscem, gdzie w spontanicznych działaniach jest mnie najwięcej. Wszystko to również automatycznie zostaje dodane na mój prywatny profil na FB. Stąd część tekstów zostaje opublikowana z opóźnieniem, po pewnym czasie, kiedy jest odpowiednia chwila, aby się tym zająć. 
Podobnie rzecz się ma z poniższym tekstem napisanym już chwilę temu, do którego lektury zapraszam. Wszystkie kolory nieba od wczoraj we wszystkich dobrych księgarniach. Serdecznie polecam!

#literackapółka z dumą prezentuje najnowszą powieść Krystyny Mirek, Wszystkie kolory nieba, która światło dzienne ujrzy już 17 sierpnia.
A ja nie tylko mam już możliwość, aby ją poznać, w zasadzie to już się stało, ale zaprosić Was do sięgnięcia po tę właśnie książkę. Pytacie, dlaczego?
Słuszne pytanie, choć ci wszyscy, którzy znają już lekkie, refleksyjne pióro autorki dodatkowej zachęty zapewne nie potrzebują. Jeśli jednak ma być to nasze pierwsze spotkanie z tym, czym dzieli się autorka to jestem przekonany, że na tym jednym spotkaniu się nie skończy.
Życie, które wiedzie Iga nie jest, ani złe, ani szczególnie pasjonujące. Choć z całą pewnością dalekie od ideału. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy zaczyna odbierać zainteresowanie Wiktora, szefa restauracji, w której pracuje jako kelnerka.
Można pomyśleć, że oto wygrała los na loterii, ale dla niej to wszystko nie jest takie proste. Na innym biegunie krakowskiej aglomeracji swoje życie wiedzie Amelia. Życie, które raczej nie jest usłane różami,życie pełne wyzwań, obarczone rodzinnym dramatem i trójką dzieci, o które trzeba zadbać i które trzeba obdarzyć miłością.
Krystyna Mirek w wyjątkowy sposób gra na naszych emocjach w powieści dla kobiet, choć nie jest powiedziane, że i mężczyźni nie znajdą w niej czegoś dobrego dla siebie. Z wyjątkową lekkością przekładałem kolejne strony,  w oczekiwaniu na to, jakimi drogami powędrują obie damy i co dobrego w Ich życiu się wydarzy.
Takie małe spojrzenie, takie lekkie, swobodne zaproszenie na Wszystkie kolory nieba. Niech moc doskonałej lektury i dobrego dnia będzie z Wami :-)

Krystyna Mirek, Wszystkie kolory nieba, Wydawnictwo Znak, Kraków 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zajrzyj przed Kominek: www.facebook.com/Koominek