Trzy kolory

środa, 10 września 2014

Lato Polskiej Piosenki

Przyznać się muszę, że z tą wyjątkową kompilacją od lipca nie potrafię się rozstać, szczególnie z drugą z tych płyt, na której spotykamy Tadeusza Woźniaka, Alicję Majewską, Czerwone Gitary, czy może Grupę I.
Lato polskiej piosenki to projekt wyjątkowy, będący przekrojem historii polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich 50 lat. Dzięki współpracy z Polskimi Nagraniami na dwóch płytach znajdziemy największe wakacyjne przeboje w wykonaniu takich gwiazd jak: Czerwone Gitary, Skaldowie, Wojciech Młynarski czy Marek Grechuta. 
Nie zabrakło także przedstawicieli młodszego pokolenia godnie reprezentowanych przez Kayah, Brathanki, Anię Wyszkoni czy Łukasza Zagrobelnego. Czy to „W kinie, w Lublinie” czy w „góralskich lasach” lub też "na całych jeziorach” mazurskich – warto być tam razem, by uprzyjemniać wspaniałe, słoneczne chwile.
Nie bez znaczenia jest fakt, że wielki przebój roku 1972, mojego roku urodzenia to „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka. I rok 1974, wspomniana powyżej Grupa I z hitem, który mnie zaczarował, „Radość o poranku”. Te dwa utwory wyróżniam szczególnie, choć na dwóch płytach znaleźć  można 37 wyjątkowych hitów, szkoda tylko, że wdowa po Czesławie Niemenie nie wyraziła zgody na utwór, którego bardzo tu brakuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zajrzyj przed Kominek: www.facebook.com/Koominek