Google+ Followers

środa, 4 listopada 2015

Beauty Shop (2005)

Oto przed nami komedia najwyższych lotów, komedia, która pozostawia w tyle wiele innych produkcji. O filmie tym słyszałem dużo wcześniej już wiele dobrego i muszę się przyznać, iż moje oczekiwanie zostało nagrodzone w najlepszy, możliwy sposób.
Beauty shop, być może zostanie przetłumaczony z czasem na Salon urody, a może Zakład fryzjerski, lecz niewykluczone, że pojawi się tytuł Odjazdowy świat Giny. (Z perspektywy czasu okazało się, że film zyskał polski tytuł Salon piękności). Gdyż taka właśnie jest główna bohaterka, Gina. W tej roli Queen Latifah, aktorka obdarzona silnym, dobrym głosem, nieprzeciętną urodą i niesamowitym talentem aktorskim. W 2004 roku wystąpiła w innej komedii, z szalonego świata fryzjerów, Barbershop 2.
Teraz w zbliżonym klimacie, wśród wielu czarnoskórych aktorek, choć nie tylko. Film ten ma to do siebie, iż choć dominują czarnoskórzy aktorzy, trzy ważne, konkretne role, przypadły w udziale białym. Role, które mają wiele do powiedzenia w zmaganiach Giny, w jej dążeniach do wykreowania własnego salonu piękności. Weźmy jej szefa, białas, Jorge, zaskakujący w tej roli, zniewieściały Kevin Bacon. Jest też Andie MacDowell, jako stała klientka Terri i Alicia Silverstone, jako oddana przyjaciółka Giny i jej etatowy pracownik.
Jednak pierwsze skrzypce należą do Queen i jej czarnoskórych sióstr. To dzięki tym paniom film ten ma niepowtarzalny klimat, dzięki nim bawi nas i cieszy, dając potężną dawkę jednych w swoim rodzaju pozytywnych wrażeń. Każda z postaci wnosi coś ciekawego od siebie, każda jest autorytetem, a salon Giny jest szczególnym miejscem, w którym można powiedzieć wszystko i o wszystkich. Prawie wszystko o prawie wszystkich...
Wszystko i o wszystkich może powiedzieć jedynie pewien uroczy, tajemniczy, radiowy głos, który co rano wita i budzi Atlantę.
Prosta historia, która niczym nie zaskakuje, ale opowiedziana jest w dobry, poprawny i ciekawy sposób. I choć, jak słyszałem Bille Woodruffe swój filmowy debiut, Honey, nie może zaliczyć do specjalnie udanych, to teraz zapewne zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski. Dzięki którym Beauty shop, powinien zyskać uznanie w oczach widzów, a także krytyków.


Zajrzyj do Grupy Cinema Malena... :)
Zaproś przed Kominek swoich Przyjaciół :)