Google+ Followers

czwartek, 4 września 2014

Czas honoru

Czas honoru to już historia, cała opowieść dobiegła końca, wszystko już dawno wiadomo, ale… przejść obok muzyki nie mogłem obojętnie.

(W międzyczasie pojawił się jeszcze sezon szósty, a za moment wystartuje siódmy, którego tematem jest Powstanie Warszawskie.)

Serialowe motywy to tylko miłe, krótkie preludium do tego, co ukrywa się na płycie. Pewne tematy w jakiś sposób zapadły nam w pamięć.I te liryczne, lekkie, delikatne, chwile spotkań, intymności, te bardziej dynamiczne, gdzie wróg deptał ciągle po piętach, czy też te mocne akordy rozstrzelania, łapanki, akcji dywersyjnych. Bartosz Chajdecki, który wcześniej komponował przede wszystkim dla potrzeb sztuk teatralnych sprostał wyzwaniu w stopniu doskonałym. Twórca wyłoniony z konkursu podarował nam muzykę, która zarówno przypomina nam o tym, co znamy z pięciu odsłon Czasu honoru, a także co może być doskonałym materiałem do słuchania, nawet, jeśli serialu nie znamy.
Doskonała gratka dla wszystkich sympatyków muzyki filmowej. 16 pięknych i niezwykłych utworów wśród których wyróżniam w jakiś sposób Polonez za jego niecodzienność, za to, że tak bardzo mnie urzekł od pierwszej chwili.