Google+ Followers

czwartek, 9 października 2014

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni, artystka, którą znamy, cenimy, ale przede wszystkim słuchamy. Od piętnastu lat na polskiej scenie muzycznej, z długą listą nagród i wyróżnień. Rok 2009 zapisał się w jej dorobku debiutancką płytą noszącą tytuł Pan i Pani. Znalazły się na nim znane już przeboje, Czy ten pan i pani, Z ciszą pośród czterech ścian oraz nagrodzony Superjedynką za Przebój Roku 2011 Wiem, że jesteś tam. Debiut w kolorze platyny, co tym bardziej jest godne uznania.
Rok 2012 przynosi drugą, doskonałą, urzekającą i piękną płytę w dorobku Ani Wyszkoni noszącą tytuł Życie jest w porządku. Jedenaście ekspresyjnych, urzekających utworów, z których każdy tak naprawdę ma szansę stać się hitem. Płytę promuje singiel Zapytaj mnie o to kochany i przyznać trzeba, że jest to wybór doskonały. Muzyczna kompozycja Marka Jackowskiego, za słowa piosenki odpowiada Kora, a sam utwór w wykonaniu Ani jest balsamem dla duszy.
Długo zastanawiałem się, jakich użyć słów, aby napisać o tej płycie coś dobrego, o płycie, która dla mnie osobiście jest najlepszym polskim dokonaniem 2012 roku, przynajmniej, jak dotąd. Kształt i forma drugiej płyty to godne uwagi spojrzenie producenta Bogdana Kondrackiego, który również w dużej mierze przyczynił się do sukcesu debiutanckiej płyty Ani Wyszkoni Pan i Pani.
Pisanie o muzyce nie jest łatwe, co nie zmienia faktu, że zarówno utwór Zapytaj mnie o to kochany, jak i Gdy Naga Staję przed Tobą, czy też tytułowe Powietrze, to nie tylko potencjalne hity, ale też utwory pełne ekspresji, uczuć, odważnego i pięknego spojrzenia na otaczający nas świat. Piękna warstwa tekstowa, doskonała oprawa muzyczna, odpowiednia aranżacja utworów, wszystko to sprawia, że jest to płyta, po którą nie tylko warto sięgnąć, kupić ją, ale również warto się nią dzielić, bo jest czym. 
Słowa uznania za Życie jest w porządku. Płyta miała swoją premierę 13 listopada 2012 roku.