Google+ Followers

wtorek, 28 kwietnia 2015

Patronat medialny - Kartagińskie ostrze

Prawie rok wstecz na początku mojej twórczej drogi miałem niewątpliwą przyjemność promować Czerń i purpurę. Wtedy pomysł Książki tygodnia dopiero się kształtował, nie wiedziałem, co dobrego z tego wyniknie. Wtedy miłość w obozowym piekle Auschwitz poruszyła mnie bardziej, niż mógłbym zdawać sobie z tego sprawę.Teraz nie tylko mam możliwość pokazania najnowszej powieści, której autorem jest Wojciech Dutka, ale miłym aspektem jest fakt, iż ukazuje się ona drukiem pod moim Patronatem. To naprawdę miłe uczucie. Szczegóły konkursu dostępne na stronie Kominek.

Kartagińskie ostrze 8 maja wprowadzi do sprzedaży Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz​. Poniżej w krótkiej notce wydawniczej spojrzenie na ten tytuł. Osobista refleksja znajdzie tu również swoje miejsce, jak też znacznie więcej godnych uwagi informacji. Gdyż to dopiero początek naszej podróży do II wieku przed Chrystusem w urocze zakątki Italii.

------------------------------------

Młody Grek z Megalopolis, Polibiusz, zostaje sprzedany na targu niewolników w Tarencie, greckim mieście na południu Italii okupowanym przez Rzymian. Trafia do domu kupca Hiperbolosa, podwójnego szpiega, który spiskuje z kartagińskim wysłannikiem Dagonem. Celem spisku jest pomoc w ucieczce kartagińskiego generała Hannibala na Bliski Wschód.

Tymczasem w  Rzymie dwa potężne ugrupowania, konserwatywne skupione wokół Katona i liberalne konsula Scypiona Afrykańskiego zajadle walczą o władzę i prowadzą tajną grę, w której stawką jest nowa wojna z Kartaginą oraz jej sprzymierzeńcami, Macedonią i Syrią. Rzymianie wysyłają do Kartaginy poselstwo, na czele którego stoi rządny władzy pretor etruskiego pochodzenia Marek Aquila. 

Plany Rzymian może pokrzyżować ostatni etruski lukomon, Lars Arnth, przyjaciel Hannibala, który przeczuwając swój koniec pragnie odszukać swojego następcę. Może być nim tylko człowiek, który przeżył uderzenie pioruna. Czyżby miał nim być młody gladiator, którego wieszcz widzi w swoich snach? 

------------------------------------

tytuł: KARTAGIŃSKIE OSTRZE
autor: Wojciech Dutka
literatura polska / proza historyczna
liczba stron: 512
ISBN: 978-83-7885-571-2
oprawa: miękka ze skrzydełkami
cena: 34,90 pln
data wydania: 8 maja 2015