Google+ Followers

czwartek, 15 października 2015

Bad Boys II (2003)

Jeśli pamiętacie część pierwszą, w której poznaliśmy dwóch przewrotnych gliniarzy, to w kontynuacji tego filmu znajdziecie jeszcze więcej dowcipu, dobrej akcji, zaskakująco pomysłowych pościgów, a także kilka żartów, o których bez wątpienia będziecie opowiadać znajomym.
Dwóch czarnoskórych, szalonych, dowcipnych, niesamowitych facetów, dwóch oddanych sobie przyjaciół, dwa zupełnie różne charaktery. Ustatkowany Marcus (Martin Lawrence), z kochającą żoną, córkami i piękną siostrą, oraz Mike (Will Smith), playboy wolnych lotów, którego z kumplem łączy również jego siostra. Warto to podkreślić, gdyż później to właśnie o nią zostaną rozdane karty w wojnie na śmierć i życie.
W rozgrywce o wpływy, o władzę nad Miami, o przepływ wielkiej ilości narkotyków i gotówki, która jest ich niewyczerpanym źródłem. Tajnym agentem DEA jest pewna policjantka, jest o krok od celu, na który pracowała bardzo długo. Misternie ułożony plan zostaje zniweczony, gdy w cały proceder włącza się jeszcze pewna przestępcza grupa.
Teraz pozostaje jedynie ucieczka, w kolejnym po Matrixie i Terminatorze brawurowym, pomysłowym, super szybkim pościgu, gdzie dodatkowym utrudnieniem są samochody zrzucane z jadącej lawety. Samochody, które uwierzcie wywołują niesamowite zamieszanie, a co za tym idzie również dodają smaczku tej blisko dziesięciominutowej scenie.
Jest pierwszą, ale nie ostatnią, czeka nas później coś równie dobrego, szybkiego i dynamicznego. Czeka nas także spotkanie ze szczurami, a pewna, mała scenka jest perełką dowcipu i mocnego żartu. W każdej z tych scen nasi bohaterowie odnajdują się w sposób dobry, błyskotliwy, potrafią przewiedzieć ruchy przeciwnika, który często ustawia im bardzo wysoko poprzeczkę przebiegłości i złości.
Jest też kilka scen, które rzecz jasna z marszu kojarzą się z Matrixem. Latające kule, scena strzelaniny nakręcona z wykorzystaniem efektu bull-time, czyli kamery kręcącej się wokół osi. Jest tych scen raptem kilka, jednak użyte są w bardzo odpowiednich momentach, gdzie dają podwójny efekt. Raz techniczny i widowiskowy, dwa, są scenami przywołującymi uśmiech na nasze twarze.
A ten dosyć często nam towarzyszy, gdyż oprócz napięcia, pościgów, wojny na ulicach Miami, a później na Kubie, śmiech jest bodźcem rozładowującym poziom adrenaliny, jest kolejnym, równie dobrym elementem tego filmu, jak pojawiające się cały czas, uspokajające nerwy „Usssssssaaaaaa”!
Dziewczynę Mike’a zagrała Gabrielle Union, rozpoznawana w thrillerze Porzucona, kilku innych produkcjach kinowych i telewizyjnych, również w serialu Ostry dyżur. Jednak to właśnie Bad Boys II przyniesie jej niewątpliwie sławę i uznanie, gdyż to, co pokazała zasługuje na najwyższe laury. 


Zajrzyj do Grupy Cinema Paradiso... :)
Zaproś przed Kominek swoich Przyjaciół :)