Google+ Followers

poniedziałek, 14 lipca 2014

Orange Is the New Black

Orange Is the New Black to drugi produkt wytwórni NetFlix, który bardzo szybko zyskał sobie wyjątkową popularność i to ponownie, jak było to w przypadku rewelacyjnego House of Cards, z dwóch powodów: świetne ujęcie tematu i zaprezentowanie ponownie przez wytwórnię wszystkich trzynastu odcinków.
Ja będąc na etapie ósmego odcinka bardzo jestem ciekaw pozostałych pięciu i tego, jak przemienia się wewnętrznie i emocjonalnie pod wpływem dobrowolnego poddania się karze więzienia Piper Chapman. Bo, od kiedy przekroczyła próg więzienia biorąc pełną odpowiedzialność za przewinienia sprzed dekady nic już nie będzie takie samo. Z początku nieśmiała i zagubiona stopniowo staje się wyjątkową pod każdym względem jednostką, z której zdaniem liczą się nie tylko osadzone, ale też osoby zarządzające więzieniem.
Ten komediodramat oparty na wspomnieniach Piper Kerman pod tym samym tytułem wart jest zatrzymania się przed nim na dłużej. Gorąco polecam, o książce uda się opowiedzieć wkrótce w innym miejscu.

P.S.

Wiele godzin temu odmierzanych odcinkami seriali, poznanymi filmami, czy przeczytanymi książki znając całość z miłym zaskoczeniem odkryłem istnienie drugiego sezonu Orange Is the New Black.